Facebook Google+ Twitter

Christine Lagarde nowym szefem MFW

Francuzka Christine Lagarde została wybrana na stanowisko dyrektora Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Zastąpi Dominika Strauss-Kahna, który zrezygnował ze stanowiska w wyniku skandalu.

Chrisine Lagarde / Fot. MEDEF/2.0 Generic License"Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego wybrał dziś Christine Lagarde na stanowisko dyrektora zarządzającego MFW i prezesa zarządu na okres pięciu lat, począwszy od dnia 05 lipca 2011" - czytamy w komunikacie na stronie MFW.

Chrisine Lagarde urodziła się w 1956 roku we Francji, gdzie ukończyła Instytut Studiów Politycznych w Paryżu oraz wydział prawa Uniwersytetu Paryskiego. Od 2007 roku pracuje jako minister spraw ekonomicznych, finansów oraz przemysłu Francji. Wcześniej pełniła też też m.in. tekę ministra rolnictwa oraz ministra handlu.

Lagarde będzie pierwszą w historii kobietą, która pokieruje Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Już wcześniej została pierwszą kobietą, która objęła ministerstwo finansów w jednym z państw grupy G8.

Konkurentem Lagarde w starciu o fotel dyrektora MFW był Agustin Carstens - ekonomista z Meksyku oraz dwukrotny szef tamtejszego banku centralnego. Nie wiadomo jak zagłosowali członkowie 24-osobowego zarządu MFW. Pewnym jest natomiast, że nowa szefowa otrzymała poparcie Stanów Zjednoczonych oraz Rosji.

"Jestem zaszczycona i zachwycona, z powodu powierzenia mi przez zarząd stanowiska dyrektora MFW" - napisała Lagarde na Twitterze niedługo po ogłoszeniu wyników głosowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PAN TOmasz czujny na nasłuchu.! brawo! KOBIETY rządzą światem. A nie mówiłam!
jeszcze tylko prez.USA ta nowa republikanka, no i koniec świata jak na zamówienie hihihihi;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było do przewidzenia. Ale czy słusznie to już iny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.