Facebook Google+ Twitter

Christoph Waltz i Jim Carrey zagrają w filmie "True Crimes". Zdjęcia powstaną w Krakowie i Wrocławiu

Christoph Waltz i Jim Carrey zagrają w filmie "True Crimes". Zdjęcia do filmu będą kręcone m.in. we Wrocławiu i Krakowie.

 / Fot. materiały prasoweWe Wrocławiu mogą się niebawem pojawić Christoph Waltz i Jim Carrey – zagrają w filmie "True Crimes". To produkcja oparta na reportażu Davida Granna, który opisywał wrocławski proces Krystiana Bali, skazanego na 25 lat więzienia za zabójstwo. Informację tę podało m.in. Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w listopadzie. Będą kręcone m.in. w Krakowie i we Wrocławiu. Oprócz Waltza i Carreya w filmie mają pojawić się Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Robert Więckiewicz, Zbigniew Zamachowski i Charlotte Gainsbourg.

Amerykańska produkcja powstanie na kanwie historii Krysiana Bali, skazanego na 25 lat za zabójstwo. Reportaż o Bali skazanym za zabójstwo kochanka żony pojawił się w New Yorkerze. "True Crimes" ma wyreżserować Grek Alexandros Avranas. Nie jest to jedyny film na podstawie życia Bali, jaki niedługo powstanie. Skazany za zabójstwo pisarz dostał pieniądze od twórców kolejnego filmu inspirowanego tą zbrodnią. Zdjęcia do drugiego filmu – Amok, mają ruszyć w październiku. Zagra w nim m.in. aktor z "50 twarzy Greya".

O TYM PISALIŚMY: Historia zbrodni z 2000 roku zrobiła międzynarodową karierę. Stało się tak za sprawą oskarżonego i skazanego Krystiana Bali i jego książki "Amok". Bala został skazany za zabicie rzekomego kochanka swojej byłej żony na 25 lat więzienia. Na początku śledztwa książka "Amok" była jednym z tropów, który wskazał policji Balę - jej autora - jako potencjalnego sprawcę. W książce (wcześniej była blogiem internetowym) są fragmenty odnoszące się do zbrodni, m.in. opis zabójstwa. Krystian Bala nigdy nie przyznał się do winy. Do dziś uważa, że sąd skazał niewinnego człowieka za coś, czego on nie zrobił. Wsp. Marcin Rybak

Weronika Skupin (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.