Facebook Google+ Twitter

Chrome najbezpieczniejszą przeglądarką? Wyniki raportu Google podważone

Czy Google Chrome jest najbezpieczniejszą przeglądarką na świecie? Tak wynikało z raportu firmy Accuvant. Dopóki nie podważono jego wyników, jak i metodologii, która stawia badanie w niekorzystnym świetle.

Sonda

Jakiej przeglądarki używasz?

 / Fot. GoogleSpecjaliści z firmy NSS Labs postanowili sprawdzić wiarygodność raportu, z którego wynikało, że Chrome jest numerem jeden na rynku przeglądarek pod względem bezpieczeństwa. Chodzi nie tylko o to, że badanie zostało opłacone przez koncern z Mountain View, ale również o metodologię, zgodnie z którą Chrome musiał wygrać ranking.

Według NSS Labs, poszlaką wskazującą na to, że badanie nie było uczciwe jest mechanizm Google Safe Browsing, z którego korzystały wszystkie przeglądarki. Tymczasem podczas ekspertyzy Chrome poprawił o 40 proc. skuteczność blokowania złośliwych witryn, gdy w przypadku konkurencji nastąpiło pogorszenie. NSS sugeruje więc, że Google manipulowało własnym mechanizmem w odniesieniu do przeglądarek innych niż Chrome.

Zdaniem Vikrama Phataka badanie miało szkodzić przede wszystkim Mozilli Firefox, dlatego pominięto w nimi wiele funkcji przeglądarki - informuje Chip.pl.

Z opublikowanego na początku grudnia raportu StatCounter wynika, że Chrome wyprzedził Firefoxa i plasuje się na drugim miejscu po Internet Expolorer. Z kolei w Polsce produkt Mozilli miał blisko 50 proc. rynku w połowie roku, czyli mniej więcej 2 razy więcej niż program Google.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Pazur123457890
  • Pazur123457890
  • 19.12.2011 07:05

Najładniejsza jest Mozilla, ale najlepsza Google Chrome

Komentarz został ukrytyrozwiń
Negro
  • Negro
  • 18.12.2011 16:14

a mnie zastanawia jedno, dlaczego parę otwartych okienek potrafi żreć nawet 500 MB pamięci.
Programowi antywirusowemu starcza 10 razy mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
witola
  • witola
  • 18.12.2011 16:00

chrome/////////////rewelacja...............

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrew
  • andrew
  • 17.12.2011 21:12

uzywalem wszystkich przegladarek i wybralem OPERE i nie zaluje kropka

Komentarz został ukrytyrozwiń
InterSowa
  • InterSowa
  • 17.12.2011 08:54

Przeważnie nie wiemy co chcemy. Chcemy super bezpieczeństwa plus super szybkość. Tak się nieda. Jeśli przeglądarka ma sprawdzać tysiące rzeczy na sekundę to nigdy nie będzie szybsza od przeglądarki która kładzie nacisk na szybkość pozostawiając bezpiczenstwo w gesti użytkownika ( antywirus, firewall ). Każdy narzeka na IE. Ale gdy pytam się użytkowników o szczegóły obsługi tej aplikacji to w 99% ludzie nie wiedza nic. To jest tak jakbyśmy jeździli samochodem na drugim biegu i narzekali na niego ze zawolno jeździ bo niechce nam się zajrzeć do instkukcji obsługi. wielu moich kolegów używa innych przegladarek niż IE. Lubię patrzeć jak ich używają bo to jest zabawne trochę. Jedna stronę otwierają za pomocą swojej przeglądarki a inna za pomocą IE bo jest problem z wyświetla jem strony ( brakuje pluginu lub jest strasznie sformatowana). Ja nie jestem fanem IE , ja poprostu poznałem wroga :-) i żyje mi się z nim dobrze. Pozdrawiam i zachęcam do czytania instrukcji obsługi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek
  • Janek
  • 17.12.2011 07:04

Najgorsza jest MOZILLA a potem IE (zwykłe sito-przeglądarki szpiegujące), udoskonaleniem IE jest MAXTHON 3-czasami jej używam. GOOGLE CHROME-im nowsza wersja tym gorsza-to samo dotyczy SAFARI.Jedyną przeglądarką na poziomie jest OPERA-najnowsza wersja(jest szybka,w miarę bezpieczna,tryb turbo rzeczywiście przyspiesza,miniatury są tylko takie jakie ja wybrałem a nie dodawane w zależności od ilości przeglądanych stron-GOOGLE CHROME.SAFARI,zalet OPERY jest dużo).Jak można pisać takie głupie zachwalanie GOOGLE CHROME skoro to jest fatalna przeglądarka,minusów jej można wymieniać w nieskończoność-wolno przerzuca strony,ma słabe zabezpieczenia itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
k025
  • k025
  • 17.12.2011 00:41

"... ja wybieram wolnosc'' :D koleś aleś mnie rozwalił firefox wysyła pakiety danych (podobno sam do siebie?) w sieć. A tak przy okazji w dzisiejszym świecie nie ma czegoś takiego jak wolność inwigilacja na każdym kroku wyciągi z transakcji elektronicznych, bilingi, telefon komórkowy pobierający sygnał z sieci w regularnych(chyba co 30 sek nie jestem pewien) odstępach czasu(to dzięki temu tel można namierzyć) każdy kto ma wiedzę(tak myślę o hakerce) lub władze może się dowiedzieć czy (przepraszam za dobitne słowa)podcierasz się papierem 1-2 czy n warstwowym, czy na śniadanie jesz kanapke z serem, szynką czy może dżemem możesz się łudzić że masz "wolny" soft ale w tej chiwli wolność to jedynie hasło w encyklopedii... jak powiedział B. Franklin "Ci którzy poświecają wolność dla bezpieczeństwa nie zasługują na ani jedno ani drugie" więc nie ma już Milicji(racja teraz nie biją, teraz "stosują środki przymusu" nie mówię że wszyscy), nie zrozumcie mnie źle nie jestem JP(sami by się J[może by zmądrzeli]) ale spójrzcie na świat, kryzys jest nie zdziwił by mnie fakt gdyby ktoś zmienił dane giełdowe by wywołać ten kryzys pieniądz to narzędzie do kontroli, kontroli zdobytej dzięki inwigilacji. Możecie się łudzić że wybieracie polityków, ale władze wybierają ci co mają wiedzę lub prawdziwą władze(czy raczej odpowiedni kapitał co w sumie na jedno) możecie powiedzić że mam paranoje, może ale zapamiętajcie jedno. To nie pieniądz zmienia świat, tylko informacja bo każda informacja jest cenna na tyle że ktoś za nią zapłaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
endo
  • endo
  • 17.12.2011 00:29

Od jakiegoś czasu najszybsza i najlepsza jest Opera. Dziwię się, że niektórzy używają jeszcze Firfoxa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Majchrzak
  • Paweł Majchrzak
  • 16.12.2011 21:40

Nad czym tutaj się zastanawiać? To normalne że komercyjna firma nastawiona tylko i wyłącznie na zysk nie stworzy najbezpieczniejszej przeglądarki (sami zbierają poufne dane i zasypują cie reklamami) a redlisek jest opensourcowym projektem ja wybieram wolnosc

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaśko3palce
  • jaśko3palce
  • 16.12.2011 20:04

Najbezpieczniejszą przeglądarką na świecie, jest kartkowanie i nic tego nie może pokonać !!!