Facebook Google+ Twitter

Chronią i rysują swoje rzeki

Współautorzy: Barbara Podgórska

Śląskie dzieci pragną mieszkać nad czystmi rzekami.

Rysunek 2 / Fot. Adam K. PodgórskiZarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach podsumował rezultaty akcji edukacyjno-ekologicznej pod nazwą "Moja rzeka znów będzie czysta", zorganizowanej wspólnie z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

Rysunek 1 / Fot. Adam K. PodgórskiJednym z elementów programu był konkurs na prace rysunkowe, malarskie i plakatowe. Uczestniczyła w nim młodzież reprezentująca szkoły, placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze, świetlice i koła wędkarskie z całego województwa śląskiego.

- Rezultaty przeszły wszelkie oczekiwania – informuje Konrad Ciura, wiceprezes ZW ds. gospodarczych. - Na adres Komisji Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Katowicach wpłynęło 419 prac. Oceną zajęła sie komisja konkursowa pod przewodnictwem Jolanty Stefanek.

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić młodych plastyków za walory artystyczne i ideowe prac. Wyróżnienia i nagrody przyznano w kilku grupach wiekowych, zarówno w kategorii malarstwa i rysunku, jak i plakatu.

Rysunek 3 / Fot. Adam K. PodgórskiRysunek 4 / Fot. Adam K. Podgórski
Rysunek 5 / Fot. Adam K. PodgórskiRysunek 6 / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniała akcja! Dobrze wiedzieć o marzeniach dzieci. Jest to genialna przesłanka do tego, aby wszelka nasza działalność podporządkowana była w prawom rządzącym naturą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.