Facebook Google+ Twitter

Chrońmy nasze dzieci i nie spalajmy odpadów w domowych piecach!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-05 14:08

Po raz kolejny podczas sezonu grzewczego wiele gmin w Polsce włączyło się w akcję "Kochasz dzieci - nie pal śmieci". Należy pamiętać, że palenie śmieci w piecach domowych jest nielegalne i niebezpieczne dla zdrowia.

 / Fot. Ewa KrzysiakFundacja Ekologiczna Arka prowadzi kampanię "Kochasz dzieci - nie pal śmieci". W ten sposób dociera do społeczeństwa i informuje o zgubnych efektach spalania odpadów w domowych piecach. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że jest to najdroższa (wbrew pozorom) forma zagospodarowywania odpadów. Chcąc zaoszczędzić na wywozie śmieci trują (przede wszystkim) dzieci i skazują je na alergie, choroby górnych dróg oddechowych i astmę.

Spalanie różnego rodzaju materiałów towarzyszy emisja zanieczyszczeń do atmosfery, takich jak pyłu, tlenku węgla, nieorganicznych związków chloru i fluoru, tlenków azotu, dwutlenku siarki czy metali ciężkich.  / Fot. plakat

Zgodnie z ustawą o odpadach i kodeksem wykroczeń - zakazane jest spalanie śmieci (odpadów) w piecach i kotłowniach domowych, jak również na wolnym powietrzu. Grozi za to kara nawet 5 tys. zł.

W ramach akcji Straż Miejska w Nowym Sączu rozpoczęła już niezapowiedziane kontrole. "Będziemy m.in. żądać kwitów, zaświadczeń nabycia opału, a także porównamy termin nabycia opału z terminem jego spalenia" - powiedział komendant sądeckiej straży miejskiej.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Apel oczywiście słuszny jak najbardziej , ! ale czy tylko to truje dzieci itd. Sklada sie, na to wiele innych czynników , trzeba osunąć przyczyne, palenia ,? warto sie, zainteresować tym dlaczego ludzie pala, śmieci w swoich piecach ? Tutaj jest pies pogrzebany , ? dlaczego wola, ryzykować 5 tys. kary niż segregować śmieci i płacić za wywóz śmieci .? Uważam ze problem jest Bardziej złożony niż tylko nie trój .! A jeden przykład dam jeśli rodzina sie, bardzo kocha a nie stać ja, na opal , i żyje w długach itd. To co dzieci maja, iść do domów dziecka , (przenośnie) to nie jest trucie więzi rodzinnych itd. Tylko pomoc rodzinie . Gdzie jest pomoc socjalna dla rodzin i odnośnie tych dzieci .? Nie podoba mi sie, ta rzekoma demokracja.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod takim apelem.
Chociaż jego skuteczność prawdopodobnie będzie taka jak tego: bądźmy uczciwi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.