Facebook Google+ Twitter

Chrystus i Ganesza. Religie w Indiach żyją w zgodzie

Indie to kraj największej różnorodności religijnej. W domu mieszanego małżeństwa wyznania katolickiego i religii Hindu zobaczyłam taki oto obraz, właściwie reprodukcję pod szkłem - Chrystus z bóstwem Ganeszą stoją obok siebie.

Zdjęcie: Indie to kraj największej różnorodności religijnej;  Hindu 80 proc., Muzułmanie 13,5 proc., Chrześcijanie 2,3 proc. Ganesza jest jednym z ulubionych bóstw religii Hindu. Bóstwo z głową słonia zapewnia dobrobyt i pomyślność domownikom.
Indie to kraj największej różnorodności religijnej; Hindu 80 proc., Muzułmanie 13,5 proc., Chrześcijanie 2,3 proc. Ganesza jest jednym z ulubionych bóstw religii Hindu. Bóstwo z głową słonia zapewnia dobrobyt i pomyślność domownikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dzieje się tak bo hinduizm to religia zawierająca. :) Jak się pojawi jakieś nie znane im "bóstwo" czy święty, to zaraz dołączają go do panteonu jako któreś tam wcielenie kogoś tam. Bardzo wygodne jak się chce uniknąć konfliktów religijnych.
To, że islam dzieli to nic nowego - przecież podstawą jest dla nich założenie, że są jedyną słuszną religią na świecie - zgodnie z tą ideologią dla innych religii po prostu nie ma miejsca, a ich wyznawcy powinni się nawrócić albo umrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego ciągle aktualne przysłowie: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Indie mają tradycje różnorodnych wyznań i religii - to prawda. Ale i tam są zwaśnie i wojny na tle religijnym. Religie nie łączą, religie dzielą: - tak jak oddzielił się muzułmański Pakistan od hinduskich Indii. A przecież narodowość i pochodzenie kulturowe jest to samo! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo tam są ludzie oświeceni. W zacofanym kraju i jedynej słusznej prawdzie jest to nie do pomyślenia. Tolerancja?! A z jakiej racji?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
errk
  • errk
  • 14.01.2012 11:58

żyją w zgodzie,bo chrześcijanie są mniejszości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.