Facebook Google+ Twitter

Chrystus z puszką piwa i papierosem? Chrześcijanie protestują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 16:04

Opublikowany w indyjskich czytankach szkolnych wizerunek Chrystusa z puszką piwa i papierosem w ręce wywołał protesty i zamieszki w kilku częściach Indii. Sąd w indyjskim stanie Meghalaja wydał nakaz aresztowania wydawcy podręcznika.

Do zamieszek doszło w stanie Pendżab, gdzie chrześcijanie protestujący przeciw rozpowszechnianiu wizerunku Chrystusa z puszką piwa i papierosem w ręce zostali zaatakowani przez hinduskich radykałów. Zdewastowane zostały dwa kościoły protestanckie oraz kilka budynków mieszczących instytucje należące do chrześcijan. Do przywrócenia spokoju władze użyły policji. Zapewniły jednocześnie, iż zniszczenia zostaną naprawione na koszt władz.

W północno-wschodnim stanie Meghalaja, gdzie chrześcijanie stanowią większość, protesty i petycje zmusiły władze sądowe do wydania nakazu aresztowania wydawcy obraźliwych dla chrześcijan czytanek. W specjalnym oświadczeniu przeprosił on już za naruszenie uczuć religijnych chrześcijan i stwierdził, że cała sytuacja jest pomyłką drukarską. Władze Meghalaji zapowiedziały jednak, że policja stanowa wykona nakaz sądowy i aresztuje mieszkającego w Delhi wydawcę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sąd postąpił jak najbardziej właściwie. Taki wizerunek Chrystusa to juz gruba przesada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.