Facebook Google+ Twitter

Chrzanów. Wykoleił się skład pociągu towarowego

Zerwanie przedniego wózka jezdnego, ostatniego wagonu było przyczyną wykolejenia się części składu towarowego pociągu jadącego w kierunku Libiąża.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia około godz. 13 w Chrzanowie. Awaria spowodowała, że wagon wypadł z szyn i nachylony, staranował kilka słupów z siecią trakcyjną, powodując jej uszkodzenie na odcinku około 100 m. Po zatrzymaniu składu z przechylonym wagonem na wysokości ul. Świętokrzyskiej, powstało zagrożenie zsunięcia się go się z nasypu kolejowego. Zagrażało to infrastrukturze drogowej i dwóm okolicznym domom jednorodzinnym.
Wagony nie przewoziły ładunku. W ramach akcji ratunkowej, w której wzięły udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, wyłączono napięcie w sieci trakcyjnej, wstrzymano ruch kolejowy oraz wyłączono z ruchu część ul. Świętokrzyskiej, na odcinku do skrzyżowania z ulicą Sienną.
Wraz z przedstawicielem PKP, podjęto decyzję o dodatkowej stabilizacji wagonu, do czasu przybycia pociągu ratowniczego. Na miejsce zdarzenia PKP wysłało pojazd
ratownictwa techniczno-kolejowego typu UNIMOG, z podkładami kolejowymi. Po ustabilizowaniu wagonu, dalsze działania polegające na usunięciu wagonu, przejęła służba PKP. Działania PSP trwały 6 godz. i 50 min. W akcji brało udział 14 ratowników.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Heniu! W takim stanie, jak "Ten kawałek szlaku kolejowego" jest wiele innych obiektów w Polsce. Coś ta nasza gospodarka w prywatnych rękach, za bardzo nie wydobrzała. A miało być tak solidarnie i tak wspaniale i tak dostatnio miało nam się żyć. A jak się okazuje, to kapitalizm, ostatnimi czasy "dał plamę". Coś zdaję mi się, że ludzkość musi wymyślić jakiś pośredni ustrój. A w nim koniecznie trzeba wprowadzić zasadę - "bez pracy niema kołaczy". W istniejących ustrojach jest za dużo darmozjadów, pasożytów, oszustów, złodziei, nierobów, wykorzystujących swoje stanowiska itp. itd. Jak tych wszystkich patologii, z życia publicznego nie wyeliminujemy, to ja przyszłość świata widzę w czarnych barwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten kawałek szlaku kolejowego jest w takim stanie techniczny, że powinien być zamkniety i przebudowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.