Facebook Google+ Twitter

Chrzczone drinki i zjadanie chińskiego "kota w worku"

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-03-13 07:42

Coraz więcej pojawia się na rynku restauracji azjatyckich. Amatorów słodko-kwaśnych czy pikantnych potraw, sajgonek itp. egzotycznych specjałów nie brakuje. Zajadamy je z apetytem, popijając napojami mniej lub bardziej wyskokowymi i wychodzimy zadowoleni.

 

Jednak - jak wykazali tarnowscy inspektorzy handlowi, często zadowoleni z usługi być nie powinniśmy...
- Kontrolowaliśmy wybrane kuchnie egzotyczne w powiatach tarnowskim, dąbrowskim i brzeskim. Wszystkie wypadły negatywnie - poinformowała Emilia Słupik z tarnowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Handlowej.

Sprawdzano między innymi potrawy i napoje. Kontrola tych pierwszych okazała się jednak niemożliwa. - Nie mogliśmy ich przeważyć, dlatego że przyrządy pomiarowe w restauracjach były nierzetelne - brakowało aktualnej legalizacji. Jeżeli już było czym ważyć, to okazało się, że w cenniku nie podano gramatury potraw. Nie mogliśmy więc sprawdzić, czy klient dostał taką porcję za jaką zapłacił - wyjaśnia Emilia Słupik.

O ile już skusimy się na "chińszczyznę", radzimy zastanowić się nad napojami. W jednym z lokali, gdzie akurat sprawdzano zawartość alkoholu w drinku, okazało się, że brakowało sporo procentów. - W zamówionych drinkach było za mało alkoholu. To była może niewielka ilość, ale w całości robi problem. Pani tłumaczyła, że alkohol rozlał jej się przy nalewaniu i zapomniała go uzupełnić - wyjaśnia Emilia Słupik. Spokojnie polecić można natomiast wypicie po posiłku kawy. Ta we wszystkich lokalach okazała się odpowiednio czarna i mocna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.