Facebook Google+ Twitter

Chrześcijaństwo dyskryminowane w Europie?

  • B P
  • Data dodania: 2012-03-20 08:30

W poniedziałek, 19 marca, opublikowano raport wiedeńskiego Ośrodka Obserwacji Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie za rok 2011. Stwierdzono w nim, że rośnie prawna dyskryminacja chrześcijan, a także zwiększa się nietolerancja wobec wyznawanych przez nich poglądów.

fot. ilustracyjna / Fot. Barbara PośledniakOśrodek zbadał i udokumentował 180 przypadków dyskryminacji i nietolerancji. Z danych zawartych w raporcie wynika, że 85 proc. wszystkich tak zwanych "zbrodni nienawiści" skierowanych było właśnie przeciwko wyznawcom religii chrześcijańskich.

Aż 84 proc. aktów wandalizmu na terenie Francji dotyczy cmentarzy i obiektów kultu religijnego chrześcijan. Nie lepiej sytuacja omawianej grupy przedstawia się w innych krajach europejskich. W Szkocji, jak wynika z niedawno opublikowanych danych rządowych, 95 proc. przypadków przemocy antyreligijnej dotyka chrześcijan. 74 proc. Brytyjczyków uczęszczających do kościoła stwierdziło, że chrześcijanie są częściej dyskryminowani niż wyznawcy innych religii, a ponad 60 proc. z nich uważa, iż postępuje marginalizacja chrześcijan w życiu publicznym, w mediach, w polityce oraz w miejscach pracy. Zaledwie kilka dni temu brytyjski rząd uznał, że pracodawca może zakazać pracownikowi noszenia krzyżyka i zwolnić go, jeśli ten nie dostosuje się do jego polecenia.

Dyrektor Ośrodka, Gudrun Kugler, w wypowiedzi dla austriackiej agencji katolickiej "Kathpress" stwierdziła, że w wyniku rosnącej nietolerancji wobec chrześcijan wielu z nich dochodzi do wniosku, iż "lepiej nie wspominać o swoich poglądach chrześcijańskich", by tym samym nie narażać się na szykany i drwiny ze strony społeczeństwa.

Poniedziałkowy raport podaje przykłady krajów europejskich, w których łamana jest wolność sumienia ich chrześcijańskich obywateli na drodze ustawodawstwa prawnego. I tak na przykład, w Hiszpanii personel medyczny jest zobligowany do organizowania oraz brania udziału w zabiegach przerywania ciąży. Francuscy farmaceuci nie mogą odmówić sprzedaży leków wczesnoporonnych, a brytyjski i holenderski urzędnik zobowiązany jest do udzielenia ślubu parze homoseksualnej wbrew swoim przekonaniom religijnym. Była już sekretarz, Lillian Ladele, została ukarana przez radę Islington w północnym Londynie właśnie za to, że odmówiła przeprowadzenia ceremonii zaślubin parze homoseksualistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Trzeba by moje komentarze przeczytać. Jak chrześcijanie potrafią prześladować i to w obecnych czasach. Na pozór niby nic, ale w świecie dziecka są to bolesne wydarzenia. Albowiem dzieci są wyczulone w sposób naturalny i mają to poczucie sprawiedliwości. Czego dorośli nie zawsze dostrzegają. Nie bedę tego powtarzał. Chcecie, to czytajcie moje komentarze a najlepiej na bieżąco.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
  • jacek
  • 20.03.2012 16:43

Akty dyskryminacji wymienione w artykule sa nieco naciagane a liczby niezbyt dobrze przedstawione.
Wez np. stwierdzenie >>Aż 84 proc. aktów wandalizmu na terenie Francji dotyczy cmentarzy i obiektów kultu religijnego chrześcijan.<< - brakuje informacji jakie inne sa tam cmentarze i ile ich jest. Inny fakt >>W Szkocji, jak wynika z niedawno opublikowanych danych rządowych, 95 proc. przypadków przemocy antyreligijnej dotyka chrześcijan. 74 proc. Brytyjczyków uczęszczających do kościoła stwierdziło, że chrześcijanie są częściej dyskryminowani niż wyznawcy innych religii<< - tu tez mozna postawic pytania podobnej natury, zreszta tego typu sondaze moga swiadczyc o nastrojach i nie musza byc obiektywne.
W niektorych panstwach Europy chrzescijanie (podobnie jak polski kosciol) korzystaja ze szczegolnych praw i proba odebrania im przywilejow czy zrownania z pozostalymi czlonkami spoleczenstwa jest interpretowana jako przesladowanie (vide larum w sprawie Funduszu Koscielnego).
Hiszpanski personel medyczny, francuscy farmaceuci i holenderski urzednik wykonujac swoje funkcje winni stosowac sie do przepisow prawa... nie moze byc tak, ze pan odmawia mi sprzedazy czegos bo sumienie mu na to nie pozwala. Taka osoba winna dokonac sobie rachunku sumienia zanim wejdzie w profesje i podjac decyzje co jest mu blizsze - kariera czy przekonania osobiste.
Mialem zreszta podobna historie - z powodow sentymentalnych chcielismy wziac slub cywilny w malym miasteczku k. Wwy, udalem sie do ratusza i spytalem o formalnosci. Urzedniczka byla bardzo niemile zdziwiona ze nie mamy slubu koscielnego i prawie nie chciala ze mna rozmawiac, uznala ze to przekracza ludzkie pojecie...
A kto analizuje jak sie czuja ci katolicy, ktorym ksiadz odmawia chrztu lub zmusza do rocznych kursow przedmalzenskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń
opolczyk
  • opolczyk
  • 20.03.2012 12:18

Kto mieczem walczy, od miecza ginie...
Chrześcijaństwo przez kilkanaście wieków fanatycznie tępiło i prześladowało "heretyków", pogan, nie cofając się nawet przed mordowaniem tysiącami kobiet i dzieci w kościołach. Tak zrobiono z Katarami - w kościele św. Marii Magdaleny w Beziers we Francji wymordowano 7 tys. bezbronnych ludzi, w tym kobiety i dzieci.
Od wejścja na pałace (IV w) do odebrania Watykanowi władzy politycznej (XIX w) chrzrześcijaństwo było synonimem ucisku, nietolerancji, prześladowań, cenzury, "nawracania" na siłę. Mordowali się chrzeócijanie nawet pomiędzy sobą - Wojna Trzydziestoletnia katolików z protestantami była - wyłączając dwie wojny światowe XX w - najkrwawszą wojną ludzkości. 1/3 mieszkańców niemieckich państw utraciła życie. Co najbardziej hipokrytyczne było w tej wojnie - obie strony modliły się do tego samego plemiennego Jahwe, a podczas ich "nabożeństw" w modlitwie mówili "i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Potem przekazywali sobie "znak pokoju", a chwilę później łapali za miecze i topory i zaczynała się kolejna rzeź.
Chrześcijaństwo ma łapska ubabrane po pachy w ludzkiej krwi.
Niech wraca skąd przyszło - nad Jordan.
Inna sprawa, że narzucana poprawność polityczna jest też trucizną i dżumą umysłową. Taką samą jak chrześcijaństwo.

cytat:

A dla tych Gojów, którzy w bajki &#8220;religii objawionych&#8221; przestają wierzyć wymyślono (Mędrcy Syjonu) poprawność polityczną. Czyni ona Gojów podobnie zaczadzonymi i bezmyślnymi jak to robiło chrześcijaństwo i islam.

http://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/03/historia-naturalna-religii-monoteistycznych/

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce trzeba zapytać się absolwentów KUL i UKSW w Warszawie i uczelni Ojca Rydzyka czy dostają pracę kiedy wpiszą w swoje CV te uczelnie. Chyba , że uczeń takiej uczelni na te kilka lat jest jest gorliwym katolikiem, tańsze koszty wykształcenia a w CV po zakończeniu nieco retusz i przyłacza się do lekko atakujących środowisko księżowskie . Oczywiście są uczniowie którzy idąc na uczelnie , już mają załatwioną prace w środowisku katolickim. Są to świetne uczelnie i kształtują wspaniale charakter. Ale w Polsce publicznie , na piśmie przyznać się do katolicyzmu jak i do ateizmu to cięższka sprawa.
Pan Prezydent wiele lat żył z pieniędzy Kościoła Katolickiego i tylko Kościół podał mu rękę w latach komunistycznych kiedy dostał prace w Niższym Seminarium Duchownym w Niepokalanowie. Jako nauczyciel historii. A kiedy zabiera się możliwość nadawania TV Trwam i są cięższkę dyskusje na temat funduszu kościelnego milczy. Często nasze człowieczeństwo jest na usługach demokracji. Czy nie powinno być odwrotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
  • XYZ
  • 20.03.2012 09:24

Biedna, uciskana wiekszość...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.