Facebook Google+ Twitter

Chwała Ukrainie - Chwała bohaterom

Polski autobus rejsowy został zatrzymany na Ukrainie w drodze do granicy. Aby móc przejechać pasażerowie musieli wykrzyczeć hasło banderowskie.

 / Fot. facebook.comNikt tego nie potrafi zrozumieć. Polscy politycy jadą i oficjalnie wspierają kijowski majdan. Popierają protestujących. A ukraińscy nacjonaliści do polskiego kierowcy mówią: Bo ty Polak i co sobie myślisz, że tobie wszystko można?

W nocy z czwartku na piątek polski autobus rejsowy wracający z Lwowa został zatrzymany na wysokości miasta Nowojaworowsk. Tam na znak solidarności z protestującymi w Kijowie grupa ponad stu młodych nacjonalistów ukraińskich podpalili opony samochodowe. Utworzył się gigantyczny korek w kierunku ukraińsko-polskiej granicy.

Pasażerowie polskiego autobusu uprosili, aby kierowca poszedł załatwić ich przejazd, by o czasie zdążyli do domów. Efekt interwencji był zaskakujący. Zamaskowani nacjonaliści pierw obrażali pasażerów, a potem zgodzili się ich przepuścić pod pewnym warunkiem. Każdy musiał w dwie strony wykrzyczeć banderowskie hasło "Chwała Ukrainie - Chwała bohaterom".

Jakiemuś Polakowi wyrwali telefon bo robił zdjęcia, kierowca łzawo zaczął proponować pieniądze, do autobusu jeszcze zaszło pięciu z zakrytymi twarzami, dalej zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają „pokojowy protest” dlaczego wy tu się pchacie Mazurzy - kresy.pl przytaczają słowa relacji jednej z pasażerek sterroryzowanego autobusu. pojawiły się też opinie, że to FSB i jego agenci starają się wcielić w życie scenariusz konfliktu z Polakami.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znam lepszą bajkę: na Wołyniu nie mordowała UPA, ale NKWD udające oddziały UPA.

Oby Polska nie zebrała tam znowu tego, co zasiała. To dopiero pierwszy kwiatek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.