Facebook Google+ Twitter

Chytry plan Sportfive przed meczem z Anglią?

Kto pokaże mecz reprezentacji Polski z Anglią? Czy będziemy musieli zapłacić za obejrzenie tego spotkania? Sportfive może wcale nie zależeć na porozumieniu z TVP.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiObie strony od razu zapowiedziały powrót do rozmów po właśnie rozegranych meczach z Czarnogórą i Mołdawią. Pomimo, iż sprzedaż pierwszych spotkań w systemie pay-per-view daleka była od założeń zarówno Sportfive jak i Cyfrowego Polsatu, okazuje się, że teraz Andrzejowi Placzyńskiemu, szefowi Sportfive, bardziej zależy na opóźnieniu negocjacji z TVP niż na szybkim dojściu do porozumienia. Sedno sprawy tkwi w październikowym spotkaniu eliminacyjnym Polski z Anglią.

Jak podaje portal eurosport.onet.pl, Placzyński liczy na nieporównywalnie większe zainteresowanie meczem z Anglikami. Optymiści zakładają, że usługę PPV na ten mecz może wykupić 2 mln abonentów, a i cena może być dwukrotnie wyższa i wynosić 40 zł. A to wszystko złożyłoby się na gigantyczną kwotę 80 mln zł. I to tylko za jeden mecz! Taki zysk nawet w przypadku podziału z Polsatem i tak odrobiłby z ogromną nawiązką straty z pierwszych transmisji.

Telewizja Polska jest bardzo zainteresowana kupnem praw do transmisji ale... tylko tego jednego spotkania z Anglikami. Cały pakiet jest dla niej za drogi. Taka postawa to woda na młyn dla Sportfive, któremu obecnie nie zależy na pośpiechu. A po meczu z Anglią znów można wznowić negocjacje, obniżając cenę, bo i pakiet straci na atrakcyjności. Jedynym problemem Placzyńskiego może być sprawa sponsorów reprezentacji, którzy wykładając spore pieniądze na polską piłkę byli przekonani, że mecze eliminacji zobaczy bezpłatnie ogół społeczeństwa. Być może sprzedaż meczów w systemie PPV spowoduje, że będą oni domagać się "swoich udziałów" w zyskach Sportfive.

Tymczasem sprawę płatnej transmisji pierwszych spotkań na wniosek ministerstwa sportu bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. "Chodzi o zbadanie, czy umowa nie narusza praw konsumenckich i praw dotyczących konkurencyjności" - mówi rzecznik Ministerstwa Sportu Katarzyna Kochaniak.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

led
  • led
  • 13.09.2012 11:15

za 20 zł zabiorę dzieci na lody oraz dodatkowo zaoszczędzę sobie żenujących wrażeń podczas oglądania meczu z udziałem gwiazdorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dajano
  • dajano
  • 12.09.2012 22:49

robcie tak dalej to zapomne co to pilka nozna!
Bo o boksie juz zapominam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kibol [Z]
  • Kibol [Z]
  • 12.09.2012 21:18

Prędzej pZPN przestanie istnieć niż zapłacę za oglądanie meczu reprezentacji !! Chory kraj , chora władza !! ZŁODZIEJE !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
alex2234
  • alex2234
  • 12.09.2012 15:55

Jak dla Mnie to jest chore!! Kibicie mają płacić za mecz narodowy. Chory kraj!! Pokażcie prawdziwi kibicie że nie dacie tym ludziom się dorobić na kibicowaniu drużynie narodowej. Zróbmy akcje "Nie będziemy płacić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.