Facebook Google+ Twitter

CIA na Mazurach. Są dowody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 07:53

"Rzeczpospolita" przedstawia dokumenty, z których wynika, że w latach 2002 - 2003 tuszowano loty amerykańskich służb wywiadowczych na Mazury.

Według gazety przeczą one wczorajszym zapewnieniom byłego szefa MON - Jerzego Szmajdzińskiego - jakoby nie było dowodów na to, że ówczesny rząd zataił fakt przelotów samolotów CIA nad Polską.
Pierwszy opisywany przez dziennik dokument to tak zwana książka ruchowa lotniska w Szymanach z lat 2002 i 2003.

W roku 2006 przebywający w Polsce przedstawiciele Komisji Europejskiej usłyszeli, że dokument zaginął. Według "Rzeczpospolitej" dokument ten potwierdza 7-krotną obecność Amerykanów w Szymanach. Jak zastrzega dziennik, nie ma tam jednak informacji, skąd przylecieli i dokąd się udali. Te wiadomości zawiera wykaz operacji startów i lądowań w Szymanach, w którego posiadaniu jest "Rzeczpospolita".

Dziennik zaznacza, że są tam też dane o statusie lotów oraz o tym, jak załogi samolotów Gulfstream wprowadzały w błąd Eurocontrol - startowały z Szyman, a w planie lotów podawały, że startują z Warszawy. Jak zaznacza gazeta, Eurocontrol wiedział jedynie o dwóch spośród siedmiu lotów Gulfstream N379P na Mazurach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.