Facebook Google+ Twitter

CIA o narkotykach w krajach Unii Europejskiej

Raport CIA o produkcji i przerzutach narkotykowych na terenie Unii Europejskiej. Oto polska wersja raportu.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drugpackscorpion.png skorpion - Kokaina z tym logo jest jedną z najlepszych na rynku. / Fot. F3rn4nd0CIA codziennie obserwuje działania na rynku międzynarodowym. Interesuje ich nie tylko handel na skalę masową, ale także rynek narkotykowy. Nie wszystkie informacje zdobyte przez Agencję są dostępne. Mnie jednak udało się przeczytać i przełożyć na język Polski raport CIA o handlu, produkcji i konsumpcji narkotyków w Unii. Poniższe dane pochodzą z lat 2008-2009.

Austria:
Punkt przerzutowy dla południowoazjatyckiej heroiny i południowoamerykańskiej kokainy.

Belgia:
Rozwijający się producent syntetycznych narkotyków i marihuany. Punkt tranzytowy dla extazy przeznaczonej na rynek USA. Producent chemikaliów potrzebnych do produkcji Południowo Amerykańskiej cocainy. Punk przerzutowy dla kokainy, heroiny, haszyszu i marihuany wjeżdżającej do Zachodniej Europy. Pomimo rygorystycznych przepisów państwo pozostaje podatne na pranie narkotykowych pieniędzy. Znaczące spożycie extasy.

Bułgaria:
Główny punkt przerzutowy dla Południowo Afrykańskiej heroiny i w mniejszym znaczeniu, Południowo Amerykańskiej kokainy na rynek Unii Europejskiej. Mało znaczący producent narkotykowych półproduktów. Kraj podatny na pranie pieniędzy z powodu korupcji oraz dobrze rozwiniętej przestępczości zorganizowanej.

Cypr:
Średnio istotny punkt tranzytowy heroiny i haszyszu drogą powietrzną oraz kontenerami, głównie z Lebanonu i Turcji, przeznaczenie EU. Zanotowano także przerzuty cokainy. Pomimo wzmocnieniu działań przeciwdziałających praniu pieniędzy, nie zauważono znacznych zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.