Facebook Google+ Twitter

CIA odpowiedzialna za

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-06 20:13

Parlament Europejski uznał, że CIA była w niektórych przypadkach "bezpośrednio odpowiedzialna" za prowadzenie nielegalnych działań w Europie i transportowaniu więźniów.

Parlament Europejski stwierdza w sprawozdaniu, przyjętym przez Parlament Europejski że CIA była " bezpośrednio odpowiedzialna" za "nielegalne zatrzymania, wydalenia, uprowadzenia i przetrzymywanie osób podejrzanych o terroryzm na terytorium państw członkowskich oraz państw przystępujących i kandydujących ". Wszystkie one stanowią naruszenie praw podstawowych w świetle prawa międzynarodowego.

"Nie jest prawdopodobne ", twierdzą posłowie, "aby rządy niektórych państw europejskich nie wiedziały o przypadkach wydania w trybie nadzwyczajnym, które miały miejsce na ich terytorium ".(..) Zasady działania tajnych służb w niektórych państwach członkowskich Parlament uznaje za "nieodpowiednie".

Posłowie widzą konieczność wprowadzenia skuteczniejszych kontroli, w szczególności w odniesieniu do działania obcych tajnych służb na terytorium tych państw oraz ustanowienia zasady współpracy na szczeblu UE. (...) Posłowie planują, m.in. zaproszenie Sekretarza Generalnego NATO na przesłuchanie w celu wyjaśnienia ewentualnego udziału sił SFOR i KFOR w nielegalnych aresztowaniach, przekazywaniu i przetrzymywaniu osób podejrzanych o terroryzm. Parlament wzywa do zamknięcia centrum przetrzymywania w Guantanamo. Prace komisji nie wykazały jak dotąd dowodów istnienia tajnych więzień na terenie Europy.

 
Na podstawie: Parlament Europejski, sprawozdanie okresowe w sprawie domniemanego wykorzystania krajów europejskich przez CIA do transportu i nielegalnego przetrzymywania więźniów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.