Facebook Google+ Twitter

CIA wiedziała o przygotowaniach do zamachu na WTC 11 września?

Jak podaje TVN24, Richard Clarke, doradca prezydentów ds. zwalczania terroryzmu i członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego, twierdzi, że CIA wiedziała o dwóch zamachowcach i ich przygotowaniach do zamachu na WTC.

 / Fot. TheMachineStops/CC BY-SA 2.0Nie niespełna miesiąc przed rocznicą zamachu na World Trade Canter z 11 września 2001 roku, Richard Clarke, cytowany przez serwis The Daily Beast, podaje, że CIA rekrutowała agentów wśród Saudyjczyków, którzy mieli dostarczać informacje o Al-Kaidzie. Wśród nich byli według niego dwaj zamachowcy, którzy rozbili samoloty na wieżach WTC. Richard Clarke był wówczas członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie George'a Busha.

Czytaj też: 5 lat po zamachu na WTC. Raport W24


Według niego, CIA pozwoliła zamieszkać Nawafowi al-Hazmi i Khalidowi al-Midhar w Kaliforni, gdzie obaj przeszli kurs pilotażu.

Tym doniesieniom zaprzecza George Tenet, ówczesny szef CIA. Twierdzi on, że organizacja nie miała powodów aby rekrutować dwóch terrorystów, a gdyby wiedziano o ich planach, natychmiast zarządzony by "polowanie" i ujęto zamachowców w ciągu 24 godzin.

11 września 2001 roku terroryści przeprowadzili serię zamachów na terenie Stanów Zjednoczonych. Samoloty pasażerskie uderzyły w wieże WTC, Pentagon, a jeden rozbił się na terytorium Pensylwanii, po próbie odbicia go przez pasażerów. W zamachach zginęły w 2973 osoby.

Źródło:
TVN24.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 18.10.2011 02:09

tak czy siak dobrze zawszonym jankesom mam nadzieję,że Al Qaeda pewnego dnia zdetonuje A-B-C bombę w Nowym Jorku i Tel Awiw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

cyt: "Według niego, CIA pozwoliła zamieszkać Nawafowi al-Hazmi i Khalidowi al-Midhar w Kalifornii"

Wydaje mi się, że przecenia się siłę i wszechwładzę CIA. Co prawda, komunistyczna propaganda przedstawiała ją taki sposób, ale od kilku dekad CIA jest pod dużą lupą i może tyle na ile pozwalają przepisy. Bardziej pasowałoby określenie, że CIA niedostatecznie śledziła obu facetów, bo nie ma nic do pozwalania na adres zamieszkania.

Teorii spiskowych na temat WTC jest ogrom, roi sie od nich w necie i w książkach. Nawet w kształcie chmur doszukiwano znaków UFO lub np twierdzono, że budynki tuz po zamachu celowo i planowo wysadzono(bo miały być od poczatku budowy zaminowane, by w razie czego wyburzyć je "w pionie")

p.Piotrze, pewne jest tylko to, że umrzemy.

Z drugiej strony, historia zna sporo przypadków, gdy zlekceważono wiarygodne doniesienia wywiadu, doprowadzając do klęski (vide niewiara Stalina w niemiecką agresję na ZSRR w 1941 roku )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, to smutny ale pewny wniosek, że amerykański wywiad posiadał informacje na temat przygotowywanego ataku. Podanie choćby niepotwierdzonych informacji do mediów o możliwym ataku do mediów, i tak było by dobrym posunięciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Eterno Vagabundo
  • Eterno Vagabundo
  • 12.08.2011 09:48

Dla starszych to nie są
Żadne newsy nowe.
Ktoś wziął od Al Kaidy
Grube kieszonkowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.