Facebook Google+ Twitter

Ciacho za ciacho

Najsmaczniejsza akcja charytatywna roku za nami. Dzięki łakomstwu kilkuset osób dominikańskie "ciacho za ciacho" znów zakończyło się wielkim sukcesem.

 / Fot. Dawid Serafin"Ciacho za ciacho" to nie tylko smaczna, ale zarazem bardzo sprytna akcja. Jej "przebiegłość" polega na tym, że najpierw zachęca się osoby do pieczenia ciasta, a następnie namawia je by wykupiły swoje wypieki. - To jest taki podwójny dar serca. Najpierw pieczesz ciasto a potem je kupujesz - tłumaczy Hania, jedna ze organizatorek tegorocznej akcji. - Ciężko stwierdzić ile w tym roku zostało przyniesionych ciast. W żaden sposób tego nie liczymliśmy, bo przynoszone były na bieżąco. Samych ciastkarni, które darowały nam swoje wypieki było trzynaście - tłumaczy Marysia, współorganizatorka akcji.

Prócz ciast, na dominikańskich krużgankach można było kupić w bardzo przystępnych cenach coś dla ducha. Książki, które były kompletowane od kilku tygodni też są wynikiem zbiórki. - Każdy, kto chciał, mógł podarować książkę. Nie wiemy ile tych książek dostaliśmy, ale samo wykładanie zajęło nam sporo czasu - tłumaczy Hania.

 / Fot. Dawid SerafinDochód z całej akcji przeznaczony jest na pomoc osobom niepełnosprawnym. - I chyba to właśnie decyduje o powodzeniu tej akcji - mówi Marysia. - Ważne jest także miejsce. Te krużganki mają niezwykłą historię. Zresztą cała akcja jest dopełnieniem tego, co dzieje się na mszy. Można powiedzieć, że odbywa się tu uczta, a uczta to spotkanie w sprawach najważniejszych. A cel tej akcji jest ważny - tłumaczy Stif, jeden z uczestników akcji.
 / Fot. Dawid SerafinMarysia i Hania - organizatorki tegorocznej akcji / Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PLUS!;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.