Facebook Google+ Twitter

Ciąg dalszy procesu ws. stanu wojennego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 14:04

Po raz pierwszy od rozpoczęcia procesu inicjatorów stanu wojennego przed sądem stawił się oskarżony w sprawie - generał Czesław Kiszczak. Swoje dotychczasowe nieobecności tłumaczył złym stanem zdrowia. Jednak sąd nie uznawał jego wyjaśnień.

Generał Kiszczak powiedział, że dopiero dziś czuł się na siłach aby przyjechać do sądu. Dodał, że od trzech lat jest przygotowany do złożenia zeznań, jednak prokurator nie przyjął jego wyjaśnień. Zapowiedział też, że jeżeli stan zdrowia pozwoli mu, to będzie przychodził na kolejne rozprawy.

Proces autorów stanu wojennego rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Od samego początku Czesław Kiszczak nie stawiał się na rozprawach. Jednak ani razu nie przedstawił zwolnienia lekarskiego. W październiku sąd zarządził zbadanie oskarżonego przez biegłych. Uznali oni, że nie ma przeciwwskazań do tego, aby generał Kiszczak brał udział w rozprawach.

Proces został odroczony do 4 lutego. Powodem była nieobecność dwójki oskarżonych: byłej członkini Rady Państwa PRL Eugenii Kempary oraz generała Floriana Siwickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.