Facebook Google+ Twitter

Ciąg dalszy przesłuchań świadków ws. Nangar Khel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 11:43

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie będzie kontynuował przesłuchiwanie świadków w głośnej sprawie Nangar Khel. Na ławie oskarżonych zasiada siedmiu żołnierzy, których prokuratura oskarża o zabicie ludności cywilnej w afgańskiej wiosce. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Sędziowie przesłuchają dziś szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Aleksander Szczygło w czasie, kiedy doszło do ostrzału Nangar Khel, był ministrem obrony. Szczygło miesiąc po tragicznym wydarzeniu odznaczył medalem dowódcę oskarżonych żołnierzy. Potem tłumaczył, że został wprowadzony w błąd przez swoich pracowników. W czasie kiedy siódemka wojskowych była w areszcie minister Szczygło udzielił poza kamerą wypowiedzi, w której nazwał żołnierzy "bandą durni, która strzelała do cywilów".

Do tej pory sędziowie przesłuchali kilkunastu świadków. Swoje zeznania złożył między innymi Jan Żukowski - były szef Żandarmerii Wojskowej. W sumie do przesłuchania jest prawie sto osób. Duża część obecnie jest na kolejnej misji w Afganistanie.

Wszyscy oskarżeni od ubiegłego roku są na wolności. Część z nich wróciła do pracy w wojsku, w innych jednostkach. Wszyscy oskarżeni to komandosi z bielskiego batalionu desantowo-szturmowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.