Facebook Google+ Twitter

Ciąg dalszy tajemnic policyjnego konkursu w Bydgoszczy

Konkurs, który miał wyłonić szefa bydgoskiej policji stanął pod znakiem skandalu. Prace złożone przez dwóch policjantów uznano za plagiat. Jeden z nich już nie pracuje w swojej profesji, a drugi ma zostać oficjalnie zwolniony w środę.

Identyczność prac konkursowych dwóch z sześciu kandydatów na stanowisko komendanta wojewódzkiej policji w Bydgoszczy była dla jurorów niejakim zaskoczeniem: "Zauważyli to członkowie komisji, którzy zapoznawali się z tymi koncepcjami, że bardzo są do siebie podobne, a wręcz identyczne. Różniły się małymi detalami" - TVP INFO cytuje Jarosława Hermańskiego z KWP w Bydgoszczy.

Zbigniew Melnik (b. wicedyrektor Biura Kontroli w Komendzie Głównej Policji) i Leszek Kardaszyński (b. wicedyrektor Biura Policyjne radiowozy; Warszawa, czerwiec 2012. wikipedia/CC3.0 / Fot. Joseph ParisKryminalnego Komendy Głównej Policji) są głównymi podejrzanymi w sprawie nieprawidłowości dotyczących przebiegu konkursu. Jako że trudno uwierzyć, iż obaj panowie pisali swoje prace w przedziwnej synchronizacji i niejako wbrew sobie, zatem zaistniało oczywiste pytanie: Kto popełnił plagiat?

Obaj panowie utrzymują, że są niewinni. Leszek Kardaszyński, którego słowa przytacza Rzeczpospolita mówi: "Nie odpuszczę. Przygotowuję doniesienie do prokuratury i pozew cywilny." Twierdzi, że jego praca ma swoje częściowe źródło w dokumentacji o podobnym konkursowym charakterze. Ubiegał się wtedy o stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Przekonuje, że nie mógł ściągać.

Podobnie jak Kardaszyński, tak też tłumaczy się Zbigniew Melnik. Jego praca konkursowa brała się z odniesienia do podobnej dokumentacji, którą sporządził starając się zostać komendantem powiatowej policji w Kutnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.