Facebook Google+ Twitter

Ciągle leje. Co warszawiacy sądzą o pogodzie? Sonda uliczna

Deszcz, pochmurna pogoda, kałuże i błoto – raczej nie takiego widoku spodziewała się osoba, wyglądająca przez okno w pierwszym tygodniu lipca. Czy wszyscy jednak chcą powrotu upałów? Spytaliśmy o to mieszkańców Warszawy.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielPytanie, które zadaliśmy przechodniom brzmiało: „Jak podoba się Pani/Panu obecna lipcowa pogoda i czy negatywnie wpływa na Pani/Pańską pracę?”. Już pierwsza z udzielonych odpowiedzi niemało nas zadziwiła.

- Pogoda jest brzydka, ale czy negatywnie wpływa na moją pracę? Nie. Właśnie raczej pozytywnie - nie lubię słońca i upału. Wolę chłodniejszą pogodę. Łatwiej się wtedy pracuje - odpowiada uśmiechnięty pan Jacek.

Odmiennego zdania były anonimowe panie napotkane przez nas przy ul. Domaniewskiej: - Obecna sytuacja za oknem negatywnie wpływa na pracę. Przy takiej pogodzie nic się człowiekowi nie chce, a chęć do życia jest dużo mniejsza. Lepiej byłoby, jakby znowu była ładna pogoda - wtedy jest jaśniej, cieplej i dużo łatwiej człowiekowi znaleźć ochotę do pracy.

Sprawdź prognozę pogody na lipiec. Padało, pada i będzie padać

- Pogoda za oknem jest fatalna - obrzydza wakacje i nie daje wypocząć. Na podejście do dnia wpływa nad wyraz negatywnie, ale za to chęć do pracy rośnie, bo wakacji i tak nie ma - dodaje pani Barbara z Wawra.

Deszczową pogodę krótko określa pani Karolina: - Pogoda jest beznadziejna. Chcę na rower!

- Obecna pogoda negatywnie wpływa na moje podejście do dnia. I to bardzo. Najchętniej poszedłbym spać i spał aż do prawdziwego lata - ripostuje pan Dominik, pracownik pizzerii.

Ulewa czy upał - nieistotne. Praca to praca. Przypomina nam o tym pan Krzysztof zapytany o pogodę i jej wpływ na jego obowiązki: - Trochę za dużo deszczu. W sumie to nie jest tak źle. A jeśli chodzi o podejście do pracy, to kto chce pracować to pracuje, niezależnie od pogody.

Oprócz tych, którzy pozostali w Warszawie, warto pomyśleć o osobach, które są obecnie na urlopie. Pamiętają o nich anonimowi panowie, pracujący w firmie technicznej: - Pogoda jest wspaniała! Szczególnie dla tych, którzy wydali pieniądze na wakacje i właśnie siedzą nad morzem.

- Deszczu, czy wody, to brak jest w Warszawie. Wie Pan - zagrażała nam susza.
Zdaję mi się, że deszcz potrzebny. Warto, żeby padał, ale nie za długo - tłumaczy anonimowa starsza kobieta.

A co Wy sądzicie o deszczowej pogodzie? Czekacie na powrót upałów czy wolicie chłodniejszy klimat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nati
  • Nati
  • 07.07.2011 16:59

dajcie słońce!
deszcz jest dobry na jesieni, ale nie podczas wakacji, mamy wypoczywac a nie siedziec przy komputerach, na to jest czas zimą.
poza tym, tutaj u mnie na wsi jest jeszcze jeden problem - muchy, całe roje much! masakra .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.