Facebook Google+ Twitter

Ciągle pada....

Mamy kalendarzowe lato, ale pogoda wcale na to nie wskazuje. Dla uczniów i studentów rozpoczęły się wakacje, więc warto by było po trudach nauki wybrać się na wycieczkę. Jak tu jednak cokolwiek zaplanować kiedy pogoda jest tak niepewna?

Otwieram oczy, za oknem widzę strugi deszczu. Ani jednego pozytywnie nastrajającego promyka. W takie dni człowiekowi nic się nie chce, a do pracy iść trzeba. Mamy koniec czerwca, a pogoda zdecydowanie nie czerwcowa. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek było takie lato.

Zazwyczaj sezon wakacyjny sprzyja organizowaniu różnych imprez na świeżym powietrzu, bo któż nie lubi spotkań ze znajomymi przy grillu i piwie w ciepłe, letnie wieczory. Domy kultury, radia i telewizje oferują nam rozmaite atrakcje w postaci rodzinnych pikników czy koncertów.
Jak na razie wszystkie skazane są na niepowodzenie. Bywają momenty kiedy niebo się przejaśnia i słońce wychodzi zza chmur. Najczęściej chwilę później znów zaczyna padać.
Postanowiłam dowiedzieć się, co o tym sądzą moi sąsiedzi.

- Nie możemy nic na to poradzić, nawet pyszne jedzenie i występy popularnych wokalistów często nie są w stanie zgromadzić większej publiczność kiedy pada. Nieraz byliśmy zmuszeni do tego by odwołać imprezę (...) - mówi Marcin, właściciel firmy obsługującej imprezy plenerowe.
Frekwencja na takich przedsięwzięciach jest zaskakująco niska, ale trudno się dziwić, przecież nikt nie lubi stać na deszczu i moknąć.

- Bardzo lubimy z mężem takie letnie inicjatywy. Możemy zabrać dzieci sprzed telewizora i wreszcie spędzić trochę czasu razem. No, ale gdy zaczyna padać, a dzieciaki zaczynają marudzić, że im zimno, nie pozostaje nam nic innego jak wrócić do domu i obejrzeć relację w telewizji (...) - narzeka pani Agnieszka.

- Ciężko będzie zorganizować urlop czy nawet weekendowy wypad jeśli prognozy są tak niepewne, szkoda czasu i pieniędzy (...) - stwierdza Adam, przedstawiciel handlowy.

Rzeczywiście, trudno się nie zgodzić z głosami pełnymi dezaprobaty. Każdy z nas z utęsknieniem oczekuje ciepłej pogody i dużo słońca, mamy zdecydowanie dość siedzenia w domu. Chciałoby się wreszcie pobyć na łonie natury, ale czy będzie nam to dane w tym roku?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.06.2009 22:09

Coraz mniej miejsc którymi ziemia może swobodnie oddychać, wszędzie beton, asfalt. Drzewa masowo wycinane, każdy start samolotu powoduje potężne zawirowania powietrza - nie wspomnę o różnego rodzaju próbach jądrowych, rakietach, sputnikach. Zmiany kierunku przepływu wody w rzekach, przeogromne zanieczyszczanie atmosfery przez ciągle rozwijający się przemysł. To zaledwie znikoma ilość postępu technologicznego, który niekorzystnie wpływających na zawirowania powietrza. Nie dziwię się, że Matuszka Natura pogubiła się z tym zawirowaniem... Ja człowiek Podlasia już pomału zapominam, kiedy to zimą oporanku wychodziło się z domu i na stojąco bez schylania się można było polizać śniegu (182cm wzrostu) Duże przesunięcia klimatyczne dają się już zauważyć bez problemu. Nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko mamy na własne życzenie. Nie kontrolowany wpływ postępu technologicznego niechybnie prowadzi ludzkość ku zagładzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.