Facebook Google+ Twitter

Ciągnie się proces w sprawie skandalu w Samoobronie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 07:59

Dziś (o godz. 9.30) przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się drugi dzień procesu w sprawie seksafery w Samoobronie.

Przewodniczący partii, Andrzej Lepper i były poseł, Stanisław Łyżwiński, są oskarżeni między innymi o seksualne wykorzystywanie działaczek Samoobrony w zamian za pracę w partii. Obaj nie przyznają się do winy. Andrzejowi Lepperowi grozi do 8-miu lat więzienia, a Stanisławowi Łyżwińskiemu - do dziesięciu.

Pierwsza rozprawa dwa dni temu rozpoczęła się od wniosku o utajnienie procesu. Z wnioskiem wystąpiła mecenas Agata Kalińska - Moc, pełnomocniczka głównej pokrzywdzonej, Anety Krawczyk. Sąd przychylił się do wniosku i rozprawa była kontynuowana przy drzwiach zamkniętych.

Przed rozprawą Andrzej Lepper powiedział dziennikarzom, że jest niewinny. O niewinności męża przekonana jest również Wanda Łyżwińska.

Podczas dzisiejszej rozprawy spodziewane jest złożenie wyjaśnień przez oskarżonych. Wezwanie na dziś otrzymała również Aneta Krawczyk, która będzie uczestniczyć w procesie tylko w terminach wskazanych przez sąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.