Facebook Google+ Twitter

Ciała 5 żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie, wróciły do kraju

W piątkowe popołudnie 23 grudnia br. do kraju przyleciał samolot z ciałami pięciu żołnierzy, którzy w środę zginęli w zamachu w Afganistanie. Na warszawskim Okęciu przywitał ich m.in. szef MON, Tomasz Siemioniak.

Sonda

Czy jesteś za tym, aby polscy żołnierzy opuścili wcześniej Afganistan?

Podczas uroczystości przemawiał m.in. Tomasz Siemioniak, czyli szef obrony Polski, który wyraził przekonanie o tym, że bandyci odpowiedzialny za ten zamach, na pewno zostaną złapani i poniosą odpowiedzialność za swoje czyny. - Niech Polacy, łamiąc się opłatkiem, pomyślą o tym, że przy wigilijnych stołach zabraknie pięciu wspaniałych chłopaków. Cześć ich pamięci! - dodał minister.

Czytaj więcej: Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiNa Okęciu zabrakło prezydenta Bronisława Komorowskiego. List głowy państwa odczytał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Stanisław Koziej - informuje tvn24.pl. - Jesteśmy wstrząśnięci tragedią, która zabrała na raz pięć ludzkich istnień. Cios jest tym bardziej bolesny, że spadł na nas tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Świętami, które milionom ludzi na całym świecie niosą przesłanie radości, pokoju i nadziei - napisał prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślił też, że misja w Afganistanie będzie kontynuowana zgodnie z ustaleniami NATO. Przypomnijmy, że przedstawiciele państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego, na spotkaniu w Lizbonie zdecydowali, że misja w Afganistanie ma zostać zakończona do końca 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@levy jak zawsze cenię polot i skupienie pana/pani komentarzy oraz ich rzetelne odniesienia do artykułów i istoty komentarzy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 24.12.2011 11:53

Nikt niego nie łapie w sidła, chyba, ze gratyfikacja finansowa jest takowym. Czy pan poza swoją osobą, doceni kogokolwiek na tym świecie panie malkontencie Grzeszczyk?
Co trzeba by panu dać, za darmo bo się panu należy, aby pan zabeczał jak ten przysłowiowy baranek boży?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe poletko doświadczalne, Panie Grzegorzu Wink. Panu raczej Baranek nie zabeczy.
No chyba że Pan legnie krzyżem ze dwie godziny.
A wiara w armię cenniejsza niż bezpieczeństwo? Może Pan przeanalizuje budżet i wydatki?
Pewnie jest też Pan zwolennikiem łapanki na ochotniczy wyjazd na egzotyczną pustynię?
No, ale nasi żołnierze to nie łosie. Do nich można strzelać - w końcu to ich profesja by ginąć za nasz ogródek - bo jeszcze go Talibowie podepczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak talibowie zajmą Afganistan to po jakimś czasie przyjdą tu do nas. - Przecież marzy im się kolejny najazd na Europę. A naszemu wojsku dobrze zrobiło trochę doświadczenia. :) Zweryfikowało nasz sprzęt i wiele innych rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, komu Baranek beczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze tylko 2 lata. Wytrzymamy. Ale już teraz: Polska kaput ( link )
To już trwa dla nas dłużej niż druga wojna światowa.
Ale dla Afganistanu to niemal wojna stuletnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żołnierz
  • Żołnierz
  • 23.12.2011 21:00

CIAŁA : ZAMORDOWANYCH POWRÓCILY Z MISJI W AFGANISTANIE (przez terrorystów) POLSKICH ŻOŁNIERZY !!
Antonii Macierewicz ujawnił i zdemaskował informatorów, którzy współpracowali z naszymi żołnierzami byli zadeklarowanymi wrogami terrorystów!
Ci informatorzy byli wiarygodni ale do momentu ujawnienia przez Antoniego Macierewicza danych o współpracownikach w śród ludności cywilnej na rzecz WSI !Teraz ci informatorzy walczą ale o swoje przetrwanie i muszą udowodnić terrorystom ,że nigdy nie współpracowali z naszymi żołnierzami ,Polakami .Teraz muszą się uwiarygodni w śród terrorystów!
Polacy im zaufali ale nie wiedzieli ,że przez zbrodnicze posunięcia Antoniego Macierewicza oni już nie współpracują z Polakami!!!Boja się niezdemaskowanie PRZEZ TERRORYSTÓW !!!
Teraz są efekty tej zbrodniczej , zdradzieckiej decyzji Antoniego Macierewicza ( vel.Izaak Singer ) przed zmianą nazwiska na to obecne .
Musi Macierewicz być osadzony i wsadzony do kryminału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.