Facebook Google+ Twitter

Ciała ofiar katastrofy Boeinga są już w Charkowie. Stamtąd zostaną przewiezione do Amsterdamu

Pociąg z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego lotu MH17 dotarł do Charkowa. W poniedziałek wieczorem separatyści umożliwili wyjazd ze stacji Torez. Dziś przedstawiciele Donieckiej Republiki Ludowej przekazali czarne skrzynki władzom Malezji.

 / Fot. EPA/ROBERT GHEMENTSkład z wagonami-chłodniami dotarł do Charkowa około godziny 11 czasu polskiego. Stamtąd ciała zostaną przetransportowane do Holandii zgodnie z umową między ukraińskimi i holenderskimi władzami.

Transportowi z ciałami towarzyszyli delegaci OBWE i przedstawiciele malezyjskiego rządu. Wicepremier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman poinformował, że znaleziono 282 ciała i 87 fragmentów ciał należących do 16 osób. Wątpliwości budzi liczba ciał przewożonych pociągiem. Hrojsman poinformał, że jechały nim szczątki wszystkich ofiar katastrofy, a Mark Rutte, holenderski premier mówił o 200 ciałach 200 osób - czytamy w TVN24.pl.

Przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej przekazali dwie czarne skrzynki Boeinga 777 stronie malezyjskiej - podaje Głos Rosji. Skrzynki zostaną udostępnione Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby skrzynki coś wniosły do wyjaśnienia sprawy zestrzelenia samolotu cywilnego.

Śledzę wydarzenia na Ukrainie tylko za pośrednictwem tego portalu! Co nadaje TVN24 nawet nie miałem czasu spojrzeć w sieci. Co tam się dzieje? Zabierają masę czasu odpowiedzi na komentarze anonimowego reprezentanta(?) red. gładzącego stylistykę moich wstawianych na bieżąco komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.