Facebook Google+ Twitter

Ciała ofiar katastrofy Boeinga są już w Charkowie. Stamtąd zostaną przewiezione do Amsterdamu

Pociąg z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego lotu MH17 dotarł do Charkowa. W poniedziałek wieczorem separatyści umożliwili wyjazd ze stacji Torez. Dziś przedstawiciele Donieckiej Republiki Ludowej przekazali czarne skrzynki władzom Malezji.

 / Fot. EPA/ROBERT GHEMENTSkład z wagonami-chłodniami dotarł do Charkowa około godziny 11 czasu polskiego. Stamtąd ciała zostaną przetransportowane do Holandii zgodnie z umową między ukraińskimi i holenderskimi władzami.

Transportowi z ciałami towarzyszyli delegaci OBWE i przedstawiciele malezyjskiego rządu. Wicepremier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman poinformował, że znaleziono 282 ciała i 87 fragmentów ciał należących do 16 osób. Wątpliwości budzi liczba ciał przewożonych pociągiem. Hrojsman poinformał, że jechały nim szczątki wszystkich ofiar katastrofy, a Mark Rutte, holenderski premier mówił o 200 ciałach 200 osób - czytamy w TVN24.pl.

Przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej przekazali dwie czarne skrzynki Boeinga 777 stronie malezyjskiej - podaje Głos Rosji. Skrzynki zostaną udostępnione Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby skrzynki coś wniosły do wyjaśnienia sprawy zestrzelenia samolotu cywilnego.

Śledzę wydarzenia na Ukrainie tylko za pośrednictwem tego portalu! Co nadaje TVN24 nawet nie miałem czasu spojrzeć w sieci. Co tam się dzieje? Zabierają masę czasu odpowiedzi na komentarze anonimowego reprezentanta(?) red. gładzącego stylistykę moich wstawianych na bieżąco komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.