Facebook Google+ Twitter

Ciało Anny Walentynowicz zamienione ze szczątkami innej ofiary

Prokuratura poinformowała, że ciało Anny Walentynowicz zostało zamienione ze szczątkami innej ofiary katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaCiało Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej, która była wiceszefową fundacji "Golgota Wschodu".

O tym, że ciała zostały zamienione spekulowano już jakiś czas temu. W zeszłym tygodniu prokuratora podjęła się ekshumacji w celu ustalenia tożsamości ofiar - podaje tvn24.pl.

Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej podał dziś do wiadomości, że badania jednoznacznie pokazały, że ciała zostały zamienione.

NPW dniach 19-20 września przeprowadziła sekcję zwłok, w trakcie której pobrano próbki biologiczne do badań genetycznych. Zostały one przekazane do Bydgoszczy i Wrocławia.

Wyniki kolejnych badań posekcyjnych dotyczących ciał obu ofiar będą dostępne w ciągu 3-4 miesięcy.

W obliczu ostatnich wydarzeń, prokuratura zleciła zbadanie ciał kolejnych 4 ofiar wypadku. Wszystko po to, aby dokładnie ustalić ich tożsamość.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Do Black&White - przy tym nastawieniu to ludzie z PiS kazali by dla swoich ofiar wydzielić kawałek zbiorowej mogiły (np narożnik) i składali kwiatki tylko w miejscu z ich bliskimi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Szajbka
  • Antoni Szajbka
  • 25.09.2012 23:05

Sztuka jest sztuka, ogólnie się zgadza ilość przecież ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.09.2012 22:16

@red, dlatego nie dyskutuję! masz rację, nie warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 25.09.2012 22:09

bezrobocie maleje jest praca.kolejne ekshumacje cial ofiar.bardzo dobry pomysl w czasie kryzysu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
darek
  • darek
  • 25.09.2012 21:30

Pamiętacie te przekazy medialne że trumien nie wolno otwierać bo są one zaplombowane i w gestii rosyjskiego śledztwa??A potem inspekcja sanitarno epidemiologiczna czy coś w tym rodzaju twierdziła że do października nie wolno prowadzić ekshumacji? A teraz proszę, prokuratura wojskowa oświadcza że żadnych zakazów nie było i kto chciał mógł sobie bliskich ekshumować.Za tydzień usłyszymy że to rodziny ofiar są same sobie winne tylko nie Tusk i Kopacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 25.09.2012 20:35

widać jak na dłoni lekkomyślność naszych "służb"a takie zwalanie na pijanego ruska jakbyśmy sami nie umieli o siebie zadbać zakrawa na kpine... czy amerykanie zostawiaja swoich obywateli na pastwe ?? jakbyśmy udawali ze nie wiemy o niechlujstwie w rosji o czym już mały szkrab wie chyba ze nasi "przedstawiciele" reprezentują taki właśnie poziom!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Black&White
  • Black&White
  • 25.09.2012 19:54

Logiczną rzeczą jest, że ciała po katastrofie lotniczej to jedna wielka układanka. Trzeba było zrobić jeden, wielki zbiorowy grób i problemów by nie było...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.09.2012 19:44

Wydaje mi się, że rząd powinien się podać do dymisji ( tak długo nie daje rządzić prawdziwym Polakom), jak tylko się okaże, że to pan Gosiewski z panią Walentynowicz lezą na Wawelu. Wtedy TV Trawam dostanie koncesję na wszystko, nawet na loty w kosmos.
Strach pomyśleć, gdzie może leżeć maż opatrznościowy, drugi po papieżu Polak- Lech.
Jak w jakiejś niegodnej mogile? Jakiegoś pro komucha np.?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 25.09.2012 19:42