Facebook Google+ Twitter

Ciało Hajzera zostanie w górach. Będzie pochowany pod Gaszerbrumem I

Rodzina Artura Hajzera zdecydowała, że nie będzie sprowadzać ciała himalaisty do Polski. "Artur pozostanie na zawsze w ukochanych górach" - poinformowała.

Artur Hajzer zostanie pochowany pod Gaszerbrumem I - tak zdecydowali najbliżsi himalaisty. Dopilnuje tego Marcin Kaczkan, który z twórcą projektu Himalaizm Zimowy wspinał się w Karakorum.

Jeśli pogoda pozwoli, ceremonia pochówku odbędzie się już w najbliższych dniach. "Ze Skardu dojdą tragarze, czterech, może pięciu, którzy z Kaczkanem będą się wspinać do obozu drugiego. W jego okolicach spocznie Artur Hajzer" - wyjaśnił w TVN24 Janusz Majer.

Przypomnijmy: 7 lipca Marcin Kaczkan i Artur Hajzer zamierzali zdobyć szczyt Gaszerbrum I. Kontakt z Hajzerem się urwał, a w mediach pojawiały się sprzeczne informacje. Z powodu SMS-a, który himalaista miał wysłać do żony, wszyscy myśleli, że to Marcin Kaczkan spadł ze ściany. W środę, 10 lipca, Kaczkanowi udało się nawiązać łączność z Krzysztofem Wielickim. Potwierdził, że widział upadek Artura Hajzera i że wie, gdzie znajduje się ciało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.