Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5244 miejsce

Ciało Jana Pawła II zostało złożone pod ołtarzem w kaplicy św. Sebastiana

Ciało błogosławionego Jana Pawła II spoczęło w Bazylice Watykańskiej, a dokładnie w kaplicy św. Sebastiana tuż obok "Piety" Michała Archanioła. Pierwszą mszę świętą odprawił kard. Stanisław Dziwisz o godz 7.

Kard. Stanisław Dziwisz przy grobie bł. Jana Pawła II / Fot. Foto: Tadeusz WarczakW godzinach rannych w kaplicy św. Sebastiana zgromadziło się 2 maja 2011 r. około 30 osób, w tym siostry sercanki, które przez wiele lat posługiwały Janowi Pawłowi w czasie jego pontyfikatu oraz kamerdyner - Angelo Guqel.

Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. Relacja z Rzymu

Za barierkami natomiast zgromadziło się około 200 osób, które uczestniczyły w liturgii. Byli tam głównie Włosi i oczywiście Polacy. Z czasem za barierkami odgradzającymi kaplicę od głównej nawy bazyliki spontanicznie zgromadziło się niemal 200 osób, które także uczestniczyły w liturgii. Byli tam głównie Włosi i Polacy.

2 maj 2011 r. / Fot. Fot.Tadeusz WarczakUroczystość przeniesienia ciała nowego błogosławionego rozpoczęła się w poniedziałek wieczorem po zamknięciu Bazyliki św. Piotra, kiedy z zakrystii wyruszyła procesja. Przewodniczył jej archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej, kard. Angelo Comastri.

Pracownicy Bazyliki Watykańskiej umieścili płytę z białego marmuru z napisem "Beatus Ioannes Paulus PP. II" – "Błogosławiony Jan Paweł II, papież" zamykającą przestrzeń pod ołtarzem. Uroczystość zakończyła się o godz. 19.45.

Wierni, wchodząc do kaplicy św. Sebastiana, mogą oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Źródło:

www.diecezja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.