Facebook Google+ Twitter

Ciało szefa Gestapo spoczywa na cmentarzu żydowskim w Berlinie?

SS-Gruppenführer Heinrich Müller, szef Gestapo od września 1939 r. do końca II wojny światowej został pochowany na cmentarzu żydowskim - donosi niemiecki "Bild".

 / Fot. Das BundesarchivPrawdopodobnie rozwiązana została zagadka pochówku jednego z największych zbrodniarzy niemieckich. Dziennik "Bild" napisał, że szef Urzędu IV w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy został pogrzebany w zbiorowej mogile na terenie cmentarza żydowskiego w Berlinie. Gazeta powołuje się na Johannesa Tuchela z Centrum Pamięci Niemieckiego Oporu.

Wcześniej twierdzono, że Müllerowi udało się przeżyć wojnę. Peter Malkin, który uczestniczył w operacji pojmania Adolfa Eichmanna twierdził, że widział Müllera w latach 50. w Brazylii - czytamy w TVN24.

Zwłoki szefa Gestapo miały zostać wrzucone w masowym grobie na terenie żydowskiego cmentarza w berlińskiej dzielnicy Mitte. Tuchel twierdzi, że znalazł na do dowody w archiwach. Nie potrafi jednak odpowiedzieć na pytanie dlaczego pochówek miał miejsce na kirkucie oraz w jakich okolicznościach zginął nazistowski zbrodniarz.

SS-Gruppenführer Heinrich Müller uczestniczył w konferencji w Wannsee. Uczestniczył w "Die Endlösung der Judenfrage" - "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej", którą Wannsee zapoczątkowało. To on kierował tzw. prowokacja gliwicką, która była jednym z wydarzeń, które miało tłumaczyć uderzenie III Rzeszy na Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.