Facebook Google+ Twitter

Ciąża na cenzurowanym? Zwolnienia świadczą o niewydolności państwa?

Przetacza się przez media dyskusja na temat ciąży i wystawianych L-4. Następny temat świadczący o niewydolności państwa. Przesadzam? Oceń szanowny czytelniku sam.

 / Fot. Nabokov / CC 3.0- Tu już przesadziłeś redaktorku! - pomyśli sobie niejeden zniesmaczony czytelnik.

Twierdzę, że istnieje sporo argumentów na potwierdzenie postawionej tezy. W deklarowanych zamiarach rządzących na każdym kroku spotykamy chęć podjęcia działań zwiększających dzietność Polaków. Pokażę niżej, że jest to jednak tylko chęć, bo o spójnych działaniach w tym kierunku mówić jeszcze nie można. Jedna z partii rządzących ma hasło "człowiek jest najważniejszy", ale tego nie widać, gdy przypatrzymy się tej kompleksowej opiece nad matką spodziewającą się "nowego płatnika podatku i składek emerytalnych”.

Ponieważ nie da się wskazać winnego za taki stan rzeczy jakiegoś Rycha czy Zdzicha, dlatego podtrzymuję postawioną w zajawce tezę.

W czym tkwi sedno sprawy?

Problem pojawił się w mediach w momencie, gdy zaczęto pisać o wielkich kosztach absencji „okołociążowej”.

Państwo chętnie przerzuca na pracodawcę szereg udogodnień dla pracownic spodziewających się dziecka. Bezwzględny zakaz pracy w godzinach nadliczbowych, porze nocnej, a także w warunkach szczególnie uciążliwych i szkodliwych (np. praca w pozycji stojącej nie dłużej niż 3 godziny w czasie zmiany roboczej, praca przy komputerze do 4 godzin na dobę). Za pierwsze 30 dni zwolnienia pracownika płaci pracodawca. Do tego za zaległy urlop oraz za znalezienie osoby zastępującej ciężarną. Gdy pracodawca nie może zapewnić takich warunków zaczynają się schody. Podam kilka przykładów wychwyconych z mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przede wszystkim jest to "wina" tzw. cywilizacji: zatrucia środowiska, wszędzie obecnych fal elektromagnetycznych, chemii zawartej niemal we wszystkim co jemy i pijemy, różnych niesprawdzonych lekarstw, stosowanie gdzie się da materiałów których nikt nie sprawdził jaki jest ich wpływ przez lata na człowieka i tak dalej...

A co do tematu artykułu, to jest to kolejna sytuacja pokazująca, że władze Polskie już od dłuższego czasu nie zajmują się ułatwianiem życia obywatelom tylko po prostu zostawiają ich samym sobie. W tym kraju jak się chce cokolwiek zrobić to trzeba liczyć na siebie, rodzinę i przyjaciół, a nie na to że państwo w czymkolwiek będzie pomocne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nicki
  • Nicki
  • 06.09.2012 00:22

@MArek: Masz rację, faceci nie dbają o siebie, ale to też pośrednio wina kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Nicki Dzisiaj 22:16
Ostre zarzuty wobec kobiet, ale jeżeli już tak sprawę widzisz, to nie wolno pomijać mężczyzn. Popatrz na nich, jak oni dbają o siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nicki
  • Nicki
  • 05.09.2012 22:16

Kobiety przestały o siebie dbać, dzięki czemu nasze dzieci są coraz słabsze zdrowotnie, nasze geny są coraz gorsze, inteligencja dzieci maleje z pokolenia na pokolenie, a dzięki tzw emancypacji miało być tak fajnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.