Facebook Google+ Twitter

Ciąża wcale nie wiąże się z przywilejami

Ludziom wydaje się, że ciąża to szczególny stan, jednak sami nie przywiązują wielkiej wagi do szczególnego traktowania kobiet ciężarnych. Dla wielu ludzi kobieta ciężarna staje się niewidoczna no bo tak jest wygodniej.

 / Fot. Justyna RojekOdmienne traktowanie w czasie ciąży? No cóż... nasuwa się pytanie czy zawsze i czy przez wszystkich jesteśmy traktowane wyjątkowo.

Pamiętam jakby to było dziś, stałam w kolejce do laboratorium, jak zwykle zmęczona bowiem cały czas wymiotowałam i chudłam. Brzuszek było mi już widać, ale nikt nie ustąpił mi miejsca. Jeden Pan, gdy przyszła moja kolej, zapytał się mnie czy bym go nie przepuściła ponieważ bardzo mu się śpieszy. To jest to wyjątkowe traktowanie. To samo było w kolejce do ginekologa i na zakupach w sklepie, które dla mnie były prawdziwym horrorem.

Nasuwa sę wniosek, że kobiety w ciąży nie są traktowane wyjątkowe lecz traktowane są jak ludzie drugiej kategorii. Tyle mówi się o przywilejach ciężarnych lecz to wszystko mit. Nawet gdy byłam przyjmowana na patologię ciąży musiałam swoje odczekać. Krwawiłam, miałam skurcze, serce waliło mi ze strachu na myśl o tym co się stanie z moim dzieckiem lecz oczywiście musiałam przejść przez całą szpitalną biurokrację. Później musiałam łaskawie zaczekać aż lekarz raczy przyjść. Byłam sama bo męża nie wpuszczono.

Dla mnie okres ciąży to był naprawdę ciężki czas, którego nie wspominam mile. Państwo polskie chce by Polki rodziły dzieci, ale nic nie robi by czas ciąży był dla nas przyjemnym i miłym. Jeśli chcemy mieć wyniki badań lub same badania wcześniej musimy za to zapłacić z własnej kieszeni, a przecież można by było to mam zapewnić by oszczędzić nam stresu i czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krótkie podsumowanie własnych doświadczeń. szkoda, że tak smutnych. Moje , choć trzydziestoletnie, są takie same.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.