Facebook Google+ Twitter

Cichosz: Nie wiadomo, czy popełniono błędy w nadzorze Pazika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 15:20

Wiceminister sprawiedliwości Marian Cichosz uważa, że w tej chwili nie można przyjąć, iż popełniono błędy przy nadzorze nad Robertem Pazikiem. Jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika powiesił się w celi zakładu karnego w Płocku. Do samobójstwa doszło w kąciku sanitarnym.

Marian Cichosz podkreślił, że zakłady karne nie mają obowiązku instalowania kamer w celach. Dodał, że Pazik co godzinę był monitorowany przez strażnika.

Według wiceministra sprawiedliwości nawet stały monitoring nie może wykluczyć nagłej i gwałtownej śmierci więźnia. Cichosz przyznał, że należy się zastanowić, czy nie zwiększyć obszaru obejmowanego oczami kamer i kontrolować zachowania więźniów nawet w najbardziej intymnych sytuacjach.

Władze zakładu karnego w Płocku podkreślają, że Pazik przed samobójstwem zachowywał się spokojnie i nic nie wskazywało, że targnie się na swoje życie.

Prokurator okręgowy w Płocku, Waldemar Osowiecki, powiedział, że funkcjonariusze, którzy pełnili dyżur w czasie, kiedy Pazik popełnił samobójstwo nie mieli do czynienia z podobnym zdarzeniem wcześniej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.