Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek - czy nadal perła uzdrowisk?

Perła uzdrowisk -tak kiedyś mówiono o Ciechocinku. To wciąż piękne miasteczko, ale czy wszystko jest tak, jak być powinno? Z jednej strony mamy piękne luksusowe budowle i dywany kwiatowe. Z drugiej - zaniedbane budynki zarośnięte chwastami.

Jeden z budynków Ciechocinka... / Fot. M. WróbelBędąc często w tym malowniczym miasteczku obserwuję pewne zmiany. Coraz więcej budynków jest pięknie odnawianych, remontowanych. Co ważne, budynki te są tak restaurowane, aby zachowany był ich dawny styl. Powstaje też bardzo dużo nowych budowli. Ten piękny, sielankowy wizerunek psują zaniedbane tereny zielone oraz stare budynki. Czy jeżeli mamy przy ogrodzeniu tabliczkę z napisem "TEREN PRYWATNY, WSTĘP WZBRONIONY" to już znaczy, że nikt nie ma kontroli nad tym, co się dzieje na działce?
Przecież to, że mamy piękne nowe budynki nie wystarczy. Dla kuracjusza i to takiego, który Jeden z budynków przy głównej ulicy... / Fot. M. Wróbelprzyjeżdża na kurację, za którą chce zapłacić i to niemało, ważne jest również to, co widzi dookoła. Wychodząc z miejsca, w którym wypoczywa, chce zobaczyć piękno Ciechocinka, a nie wysoką trawę czy zaniedbane opuszczone budynki. Takie obiekty możemy znaleźć wszędzie. Nie dziwi mnie, że spotykamy je w mniej uczęszczanych miejscach miasta, ale dotyczy to również deptaka i Parku Zdrojowego. Trzeba pamiętać, że mieszkańcy Ciechocinka żyją z przybywających gości.

Tężnia... / Fot. M. WróbelTężnie Ciechocińskie od lat przyciągają ludzi. Powinny być wizytówką kurortu.
Za wejście na teren tej wizytówki się płaci...I to niemało. Czy zatem goście powinniRura leżąca przy tężni... / Fot. M. Wróbel na dzień dobry oglądać zardzewiałe rury pompujące solankę, połamane, nieestetyczne, dziurawe ścieżki asfaltowe przy tężniach? Czy nie lepiej byłoby wyłożyć te dróżki kostką brukową? Pięknie by to wyglądało...

Myślę, że kuracjusze zostawiają tak duże pieniądze w Ciechocinku, że można by o to urocze miasteczko lepiej zadbać. Spowodowałoby to jeszcze większą liczbę przybyłych gości i jeszcze większe pieniądze dla mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.