Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek: Fajerwerki, taniec i cygańska pieśń

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-07-18 21:09

W sobotę (17.07.) w Ciechocinku odbył się koncert muzyki romskiej. Na scenie zawitały formacje z Polski, ale też z innych krajów.

Początek koncertu zaplanowany był na godzinę 19, lecz ze względu na nagłe i silne opady nastąpiło 30 minutowe opóźnienie. Odbył się on w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym, a wstęp był bezpłatny. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło miejsc siedzących i część widowni wytrwale oglądała występy zespołów na stojąco.

Imprezę zorganizował Urząd Miejski w Ciechocinku, a na rozpoczęciu koncertu obecny był burmistrz Ciechocinka, pan Leszek Dzierżewicz. Wygłosił on także krotką inauguracyjną przemowę.

Zespół Iło / Fot. Radek WasilewskiZaraz potem rozpoczęła się właściwa część koncertu, w której udział wzięli artyści z Rosji (Zespół Cyganów Sybirskich "Iło"), Węgier (formacja Kalyi Jag) oraz Polski (Cygański Teatr Muzyczny "Terno").

Repertuar każdego z zespołów był oryginalny, ciekawie dobrany. Cały koncert wspaniale uwidaczniał różnice w muzyce cygańskiej ze względu na kraj.

Zespół Kalyi Jag podczas popołudniowej próby / Fot. Radek WasilewskiNa szczególną uwagę zasługuje węgierski zespół Kalyi Jag, który zauważyłem kilka godzin przed koncertem, gdy robił próbę. Szczególnie warta docenienia jest interakcja z widownią, a gromkie brawa po każdym utworze świadczą najlepiej, że Kalyi Jag podbił serca ciechocińskiej widowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.