Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek. "Impresje" to nie tylko ciężka praca...

Współautorzy: Marta Wróbel

W Ciechocinku trwają XVI "Impresje Artystyczne". Młodzież niepełnosprawna uczestniczy w codziennych warsztatach muzycznych, podczas których przygotowuje się do koncertów. Ale jest to także czas wakacyjnego wypoczynku.

 / Fot. M. WróbelOprócz warsztatów organizator, czyli Fundacja Pro Omnibus, stara się zapewnić młodzieży różne atrakcyjne zajęcia.

Jedną z atrakcji była dyskoteka zorganizowana w sobotni wieczór w sali Gregoriańskiej dla uczestników oraz ich opiekunów. Młodzi ludzie, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność niezbyt często mają możliwość uczestnictwa w takich zabawach, byli bardzo podekscytowani wspólnymi tańcami i rozmowami przy muzyce dyskotekowej. Podczas wspólnej zabawy nie istniały bariery związane z niepełnosprawnością, wszyscy świetnie się bawili. Były tańce z wózkami, kulami, dużo śmiechu, śpiewu i radości.

 / Fot. M. WróbelZabawy nie dostarczyły żadnych problemów, dorośli doskonale bawili się z dziećmi. Dołączyli do nich też instruktorzy, którzy świetnie się integrowali z młodzieżą. Dyskotekę prowadził jeden z uczestników. Wspólny pociąg rozweselił wszystkich, był głośny, bardzo wesoły i długi.

Postronni obserwatorzy nie kryli zdziwienia, że osoby niepełnosprawne, na wózkach i z problemami ruchowymi mogą się tak dobrze bawić. Młodzi ludzie poskreślają że dzięki temu, iż impreza odbywa się w gronie ludzi takich jak oni i tych którzy ich akceptują, czują się jak w rodzinie, wszelkie kompleksy i skrępowanie mijają.

 / Fot. M. WróbelCorocznie na "Impresjach" osobom, które w czasie trwania Festiwalu obchodzą urodziny, orkiestra odgrywa "Sto lat" a uczestnicy składają moc życzeń. Odbywają się wówczas kameralne imprezy. Właśnie w piątek jedna z uczestniczek obchodziła osiemnaste urodziny.

 / Fot. M. WróbelPrzy okazji odbyła się impreza na patio hotelu w którym zakwaterowani są osoby biorące udział w festiwalu.
Był też keyboard i to spowodowało że impreza była bardzo udana. Przyszedł jeden z instruktorów, który również wykonał kilka utworów ku uciesze wszystkich obecnych. Było dużo spontanicznego śpiewu przy akompaniamencie i radości, śmiechu.

Takie imprezy powodują że młodzież choć przez kilka dni czuje się w pełni akceptowana. Koncerty "Impresji" odbywają się w Parku Zdrojowym na scenie przy Muszli Koncertowej w Ciechocinku.

Patronem medialnym wydarzenia są Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.