Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek. Konferencja o elektronicznej dokumentacji medycznej

Współautorzy: Magdalena Wróbel

"Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – własny pomysł na regionalne e-Zdrowie” - to konferencja organizowana między 12 a 13 kwietnia 2012 r. w Ciechocinku przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.

 / Fot. Stowarzyszenie Integracja i WspołpracaLudzie związani z tematyką medyczną spotkają się, aby rozmawiać o pomysłach na uruchomienie "Elektronicznej Dokumentacji Medycznej" w jednostkach służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim.

Organizatorzy zaprezentują doświadczenia innych województw np. łódzkiego czy wielkopolskiego.

Do udziału w spotkaniu zaproszono między innymi: Bartosza Arłukowicza - ministra Zdrowia, Piotra Całbeckiego - marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Edwarda Hartwicha - wicemarszałka województwa, Macieja Flemminga - byłego doradcę prezydenta Lecha Wałęsy oraz prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Zaproszono również wybitnych ekspertów w dziedzinie zdrowia: Krzysztofa Nyczaja, Tomasza Kokowskiego, Tomasza Judyckiego.

Na stronie internetowej z zaproszeniem na spotkanie czytamy: "Mamy nadzieję, że dzięki konferencji poświęconej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej będzie można pokazać dyrektorom szpitali i przychodni oraz głównym informatykom jak istotnym rozwiązaniem jest wprowadzenie tego systemu do ww. placówek."

Organizatorzy podkreślają że moduł e-Zdrowie zwiększy dostępność mieszkańców regionu do świadczeń medycznych, szczególnie tym mieszkającym w małych miejscowościach i na wsiach. Poprawi diagnostykę oraz zmniejszy koszty.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy projekt!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.