Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

441 miejsce

Ciechocinek: Kres miasta uciech. Cz II

Na fajfie w Stodole przysiedli się do mnie dwaj przyjezdni (od godziny w Ciechocinku) szukający łatwych kobiet (po co płacić prostytutkom). Nie kryli się z celem swojego przyjazdu do sanatorium.

Ale najpierw kilka uzupełnień do części pierwszej. Średni wiek kuracjuszy to ponad 70 lat, co oznacza, że jest trochę kuracjuszy starszych i młodszych. Młodsi to przeważnie chorzy wysyłani do sanatorium przez ZUS, w większości po jakiś urazach i na szczęście to oni nadają ton na fajfach i wieczorkach tanecznych. Powstałe w sanatorium pary łatwo rozpoznać, bo spacerując trzymają się za rączki (ręce), w przeciwieństwie do par małżeńskich, które spacerują trzymając się pod rękę.

Ponieważ pań jest dwa razy tyle co mężczyzn, Stodoła ma cały czas wzięcie, bo panie szukające towarzystwa (partnera), chodzą tam do skutku. A przy okazji miło jest zaobserwować, że zapoznana przez młodzież sztuka podrywania wśród kuracjuszy kwitnie. Gorzej mają lokale, gdzie chodzą już pary - te w większości świecą pustkami. Najdziwniejsze jest to, że najelegantszy lokal w Ciechocinku Targon, chociaż ma ceny porównywalne, a nawet niższe niż w Stodole (fajfy i wieczorki weekendowe), nie może się poszczycić takim wzięciem jak stodoła.

Cóż, kuracjusze nie są przyzwyczajeni do zabawy w luksusowych warunkach i wolą siermiężne warunki w Stodole, niż zabawę w eleganckim lokalu (nie wiedzą, lub nie mają się w co ubrać?), szczególnie że tu dokonuje się ciągła selekcja i wymiana partnerów. Muszę jeszcze wspomnieć o pokojach w sanatorium. Wydawałoby się, że jedynki powinny mieć największe wzięcie (możliwość zaproszenia partnera do pokoju), ale większość samotnych kuracjuszy woli pokoje wieloosobowe, bo tańsze, zawsze ma się towarzystwo, chociażby na wyjścia na fajfy, wieczorki czy spacery.

Jedynkowiczom trudno wprosić się do towarzystwa, chyba że stolikowego ze stołówki i jeżeli nie znajdą szybko partnera, mogą się niezłe wynudzić. Zapytałem przygodnych kuracjuszy mężczyzn, jak widzą wybór pań na wieczorkach tanecznych - opinie były niezbyt pochlebne. Pytane o to samo kuracjuszki, miały podobne zdanie.

Ale wracajmy do mojego stolika w Stodole, do którego przysiadło się dwóch przejezdnych panów. Nie kryli się z celem swojego przyjazdu: wyrwać jakieś panie chętne do pójścia do ich wynajętego pokoju. Starszy z panów (prawdziwy playboy) rozejrzał się po sali, namierzył kierunek i uderzył. Młodszy pan powiedział mi w tajemnicy, że to były pułkownik Milicji (tak Milicji), który od przejścia na emeryturę milicyjną (ponad 20 lat temu), jeździ po kurortach, szukając łatwych kobiet i szybkiego seksu.

Młodszy pan powiedział mi, że jeszcze nie zdarzyło się, aby nie wyrwali jakieś kuracjuszki lub przybyłych tu w tym samym celu pań z okolic. Niestety, na sali pułkownik spotkał znajomą żony i mina mu trochę zrzedła. Pułkownik powiedział nam, że powiedział znajomej żony, że jak chce być winna rozwodu to niech doniesie żonie. I dalej namierzał i atakował, ale już chyba z mniejszą werwą, bo widziałem go następnego dnia dalej na łowach.

Czy sanatoryjne zauroczenie, to coś groźnego w skutkach, czy po prostu uczucie niezbędne dla zdrowia psychicznego i fizycznego? Ale o tym już w następnym odcinku.


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Nie umiem powiedzieć, co mnie bardziej zniesmaczyło: treść artykułu czy komentarzy?
A może zaskakująco wielka liczba minusów przy uwadze Zdegustowanej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sanatoryjne zauroczenie, jednak rzadko bywa groźne w skutkach!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie ten tekst rozbawił... No cóż, marzyć wolno każdemu. W opowieściach sanatoryjnych jest sporo fantazji, przechwałek itp. Co nie znaczy, ze opisywane historie nie mają czasami miejsca. Proponuję jednak nie demonizować, nie uogólniać... Większość ludzi jeździ jednak z powodów zdrowotnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna charakterystyka sanatoriów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leon
  • leon
  • 19.03.2012 05:35

poco zabiegi rechabilitacje jezeli to co rano naprawione wieczorem zostaje zniszczone poco marnowane pieniadze z funduszu jesli kuracjusze sami niedbaja o swoje zdrowie tylko dansing ,uwazam ze ministerstwo zdrowia powinno sie nadtym zastanowic czy ludzi wysylac na leczenie czy na szalencze wybryki chorych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdegustowana
  • Zdegustowana
  • 13.10.2010 19:51

Artykuł kwalifikowałby się do przedstawienia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Po to aby Szanowego Pana już nigdy do sanatorium nie wysyłali. Szkoda poprostu pieniędzy dla osób które jeżdżą tylko w celu "krzakoterapii". Te czasy już minęły. Teraz brakuje pieniędzy na podstawowe usługi medyczne. Niektórzy wręcz umierają niedoczekawszy drogiego zabiegu bo kolejka oczekujących długa, a i wiele zabiegów nie może być refundowana przez NFZ. WSTYDŹ SIĘ PAN!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ignacy, byłem też w Połczynie i nieźle się bawiłem. A propos nigdzie nie pisałem, że jestem rozchwytywany. Pani Zuzanno, chyba nie jestem aż tak obrzydliwy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ignacy Wilk
  • Ignacy Wilk
  • 12.10.2010 22:35

Panie Redaktorze!!!
Z niesmakiem przeczytałem to, o czym pan tutaj pisze.
Jeśli w Ciechocinku jest pan tak rozchwytywany, to proszę pojechać do Połczyna, tam będzie pan jeden na cały turnus i będzie miał w kim wybierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też dodam za Zuzanną że dżentelmenem to Pan nie jest, bo takie rzeczy o kobietach pisać !...To wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A my polecamy nasz artykuł na temat dancingów w Ciechocinku: link
Magda i Marta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.