Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5438 miejsce

Ciechocinek. Kres miasta uciech? Część I

Jeszcze kilkanaście lat temu Ciechocinek był znany z aury "targowiska miłości i seksu", na weekendy przyjeżdżały tu samotne lub spragnione panie z Torunia, Inowrocławia i woj. łódzkiego. Można tu było znaleźć "bogatego" męża, kochanka lub chociaż nieźle się zabawić.

Ciechocinek jest miastem o charakterze typowo uzdrowiskowym. W części uzdrowiskowej miasta większość zabudowy to szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. W centrum uzdrowiska jest wiele parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych.

Jeszcze kilkanaście lat temu Ciechocinek był znany z aury "targowiska miłości i seksu", na weekendy przyjeżdżały tu samotne, lub spragnione panie z Torunia, Inowrocławia i okolic, a nawet z woj. łódzkiego. Można tu było znaleźć "bogatego" męża, kochanka, lub chociaż nieźle się zabawić. Niestety, te czasy odeszły w niepamięć, gdyż obecna średnia wieku kuracjuszy w Ciechocinku to ok 70 lat. I chociaż w Ciechocinku remontuje się i rozbudowuje bazę sanatoryjną, to jeżeli NFZ i ZUS nie będą kierowały tu także młodszych kuracjuszy, trzeba będzie zamknąć większość kawiarni i restauracji.

Chodzący bez kul kuracjusz, zaraz po zakwaterowaniu, biegnie na fajf lub wieczorek taneczny do "Stodoły" (Restauracja Bristol), gdzie odbywa się "parowanie" tzn. szukanie stałej partnerki lub partnera do pląsów, spacerów i nie tylko. Ponieważ panie stanowią 60 - 80 proc. kuracjuszy w lepszej sytuacji są panowie, ale i tak narzekają na słaby wybór. Mężczyźni szukają młodszych kobiet, a starsze i wyglądające staro panie nie mają szans na sanatoryjne zauroczenie.

Wiem, że narażę się paniom za moją opinię, ale kobiety starzeją się szybciej i brzydziej. Mężczyzna 60-letni to jeszcze facet całkiem do rzeczy, w przeciwieństwie do 60-letniej kobiety, a tu mamy do czynienia z przeciętnie siedemdziesięciolatkami. Ale jakoś nawet w tym wieku "wszyscy" chcą się bawić i znaleźć partnera chociaż na spacery. Gdy już znajdą tego partnera przenoszą się do bardziej eleganckich ( Restauracja Targon, Europa) lub intymnych kawiarni (Romantyczna, Urocza, Kominkowa).

Kiedyś tylko na początku turnusu, lub w weekendy, można było znaleźć (zdobyć) partnerkę lub partnera, więc ten wyścig do najatrakcyjniejszych pań, nieatrakcyjne kobiety nazywały "wyścigiem szczurów", teraz wymiana kuracjuszy trwa prawie na okrągło więc nie można przepuścić żadnego dnia bo może się trafić atrakcyjne "świeże mięso" jak mówią mężczyźni. Ostatnio na fajfie przysiedli się do mnie dwaj przyjezdni (od godziny w Ciechocinku) szukający łatwych kobiet (po co płacić prostytutkom), ale o tym już w następnej części.


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Emeryt
 • Emeryt
 • 22.09.2012 16:13

Dobry temat na jesień (także życia)!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuracjusz
 • kuracjusz
 • 14.01.2012 09:11

Joanno, może prześlesz emaila autorowi, to sobie pogadacie na ten temat!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno, być może dlatego autor pisze o kresie dawnego (którego, być może nie znałaś) miasta uciech.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JOANNA
 • JOANNA
 • 25.08.2011 16:55

To bzdura.Byłam w Ciechocinku i w innych sanatoriach i żadnej rozpusty nie widziałam.Teraz mam 50 lat i noszę się modnie mogę powiedzieć ,że jestem atrakcyjna .Nie miałam nieprzyzwoitych propozycji,było kulturalnie nawet w niedzielę religijnie.Nie rozumie skąd te dziwne nowinki o sanatoriach.Poznałam tam wiele miłych osób z którymi jestem w kontakcie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksy
 • Aleksy
 • 13.04.2011 11:12

to jest to <a href="http://strona.pl">wpis</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksy
 • Aleksy
 • 13.04.2011 11:11

<a href="http://strona.pl">wpis</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 • hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 • 16.11.2010 16:20

a coś lepszego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę się narazić Isabelli, jednak ideę "słomianych wdowców oraz wdówek" jako kuracjuszy niekoniecznie z Ciechocinka, mogę potwierdzić. Toteż autor tego artykułu dostanie ode mnie 5* Pozdrawiam;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ignacy Wilk
 • Ignacy Wilk
 • 12.10.2010 22:34

Z niesmakiem przeczytałem to, o czym pan tutaj pisze.
Jeśli w Ciechocinku jest pan tak rozchwytywany, to proszę pojechać do Połczyna, tam będzie pan jeden na cały turnus i będzie miał w kim wybierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie imprezy są częścią terapii leczniczej. :-) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.