Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21860 miejsce

[Ciechocinek] Violetta Villas nadal czaruje swoimi piosenkami

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Za sprawą prężnie działającego oddziału Ligi Kobiet Polskich, Ciechocinek można nazwać stolicą polskiej piosenki. W sobotę odbył się tam Festiwal "Katarzyna Gaertner przedstawia gwiazdy tamtych lat"- Violetta Villas.

 / Fot. M. WróbelPiękno utworów Violetty Villas nie przemija. Świadczy o tym ogromna liczba zgłoszeń do udziału w konkursie wokalnym który był zorganizowany w Ciechocinku. Do udziału zakwalifikowano kilkunastu młodych ludzi, którzy mieli zaprezentować piękne utwory artystki.
Organizatorzy zapewnili też małe warsztaty aktorskie, gdyż formuła koncertu była tak przewidziana, aby było to "przedstawienie". Artyści nie tylko piękne śpiewali, ale też niejako "odgrywali" historię ze swoich piosenek. Reżyserem był Kazimierz Mazur (mąż Katarzyny Gaertner), a pomagał mu jego syn... Kazimierz Mazur. Uczestnicy prób bardzo sobie chwalili właśnie taką formę Festiwalu, podkreślając że dla artysty nie tylko ważne jest to jak śpiewa, ale też to jak jest to przekazywane publiczności. Artystom towarzyszył zespół Artura Grudzińskiego.

Konkurs wygrała Dorota Sacewicz która do Ciechocinka przyjechała specjalnie z Francji. Przepiękną interpretacją piosenki "List do matki" ujęła nie tylko jurorów. Drugą nagrodę wyśpiewała Angela Wawrzyk piosenką "Spójrz prosto w oczy", a trzecią Agata Zakrzewska "Mechaniczną lalką". Zarówno Agata jak i Angela znane są ciechocińskiej publiczności, ponieważ od lat zbierające nagrody na festiwalach piosenki młodzieży niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne". Ponadto jury wyróżniło Magdę Koroblewską za wykonanie piosenki "Józek".

 / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.