Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek w Chełmży

Na początku listopada zostały oddane do użytku, po gruntownej modernizacji, dwie najdłuższe na osiedlu 3 Maja ulice: Broniewskiego i Traugutta.

Nowa ulica Broniewskiego w Chełmży / Fot. Robert Wejszewski (IDEA)Pomimo tego, że pierwsze domy zostały zbudowane w tej części Chełmży kilkadziesiąt lat temu, drogi pozostawały gruntowe. Równano je jedynie, co jakiś czas maszyną drogową lub zasypywano żużlem co większe dziury.


Przetarg



Na początku czerwca rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie pierwszego etapu budowy ulic na tym osiedlu za kwotę ponad dwóch milionów zł. Zwyciężyła firma z Bydgoszczy, która uzyskała maksymalną ilość punktów w jedynym kryterium, jakim była cena. Spółka ta pokonała renomowane firmy wykonujące m.in. autostradę A1.


Budowa



Mieszkańcy ulic Broniewskiego i Traugutta przez kilka miesięcy musieli zaciskać zęby i pogodzić się z utrudnieniami spowodowanymi robotami drogowymi. Często koparka zrywała przewody telefoniczne, które nie były ujęte na żadnych planach. Utrudniony był też dojazd do posesji, ponieważ asfalt położono od razu na całości modernizowanych ulic, po kilku miesiącach trwania prac.

Dziś jednak mieszkańcy mówią, że czują się jakby mieszkali w Ciechocinku. - Mamy opracowaną dokumentację na wszystkie drogi na osiedlu 3 Maja. Realizujemy przedsięwzięcie etapami. Pierwszym etapem była modernizacja ulicy Chrobrego. W tej chwili oddajemy do użytku kolejny odcinek, w sumie ponad półtora kilometra nowej nawierzchni z chodnikami na ulicach Broniewskiego i Traugutta - wyjaśnia Wiadomościom24.pl burmistrz Jerzy Czerwiński. - Zadanie to realizowane było mniej więcej po połowie ze środków własnych miasta oraz ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego "Budowa dróg publicznych na obszarach miejskich" - uzupełnia.


To jeszcze nie koniec



Dzięki wsparciu środków unijnych tempo budowy dróg w Chełmży uległo w ostatnim okresie przyspieszeniu. Kolejne ulice na osiedlu 3 Maja wykonane będą z polbruku, tak jak część oddanej do użytku ulicy Traugutta. Jak poinformował Urząd Miasta, powodem są wymogi operatora sieci gazowniczej, który żąda na tym terenie nawierzchni rozbieralnej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.