Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek. Występ chóru z Niemiec

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-07-18 09:50

W piątek, w ciechocińskiej Muszli Koncertowej, odbył się koncert chóru z Niemiec (Mühlberg nad Łabą).

Występ chóru w Muszli Koncertowej / Fot. Radek WasilewskiKoncert zorganizowany został przez Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku. Jest to jedna z wielu imprez, które odbywają się w tym popularnym uzdrowisku. Widzami koncertu byli zarówno mieszkańcy Ciechocinka, jak i turyści.

W skład chóru wchodzi 35 osób w różnym wieku, należących do Kościoła katolickiego. Chórem kieruje Stefan Jaenke, chórmistrz i organista kościoła ewangelickiego w Mühlberg.

Podczas prawie godzinnego koncertu można było wysłuchać pieśni w języku łacińskim, niemieckim a także polskim (Z światłością Pana maszerujemy).

Chór wraz z prowadzącą i panią Barbarą Kawczyńską / Fot. Radek WasilewskiNa sam koniec imprezy na scenę wyszła pani Barbara Kawczyńska z Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku i podziękowała artystom za występ wręczając im drobne pamiątki z Ciechocinka. Po tym chór wykonał jeszcze jeden utwór w języku niemieckim i kilka chwil później widzowie rozeszli się po Parku Zdrojowym.

Poniżej przedstawię kilka opinii widzów po koncercie.

Jedna z kuracjuszek, pani Danuta, była bardzo zadowolona z koncertu: To naprawdę dobra inicjatywa. Koncert był przepiękny i cieszę się, że mogłam spędzić wieczór w takiej atmosferze. U nas, niestety, nieczęsto spotyka się takich zapaleńców w różnym wieku, którzy chcą śpiewać w chórze.

Z kolei siedzący nieopodal pan Marek skarżył się na pobliski lokal: Szkoda, że właściciele okolicznych restauracji zagłuszali występ. Mogliby choć na tę godzinę przynajmniej ściszyć te dyskoteki.

Ostatnia z pytanych osób, pani Barbara, również wyraziła swoją aprobatę dla wydarzenia: Cieszę się, że będąc na rehabilitacji mogę wybrać się do parku i posłuchać tak pięknej muzyki. W moim mieście brakuje takich wydarzeń. Szkoda, że występ tak szybko się skończył...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.