Facebook Google+ Twitter

Ciechocinek. Wzruszające melodie dla wyjątkowych gości

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Niepełnosprawna młodzież uczy się na warsztatach w Ciechocinku. Za nią już pierwszy koncert w ciechocińskim kościele, dedykowany biskupowi Alojzemu Meringowi.

 / Fot. M. WróbelTradycją spotkań w Ciechocinku jest wizyta księdza kardynała Zenona Grocholewskiego. Niestety, w tym roku odwiedziny okazały się niemożliwe. Jednak do młodych ludzi zawitał Biskup Ordynariusz Wiesław Mering.

Młodzi ludzie przygotowali koncert składający się z wybranych utworów, pochodzących z dwóch projektów realizowanych przez organizatora Festiwalu (Fundację PRO OMNIBUS) "Tacy sami" i "Być, śpiewać, żyć".

Wiadomosci24.pl są patronem medialnym wydarzenia


Koncert składał się z utworów śpiewanych przez pojedynczych wokalistów w towarzystwie chóru, który tworzyli podopieczni fundacji. Zaprezentowano między innymi utwory dedykowane specjalnym gościom koncertu: "List do Ciebie pisze". Młodzi ludzie zaśpiewali między innymi: "Mów do mnie Panie", "10 przykazań", "Zaczekaj", "Modlitwa Esmeraldy"...

 / Fot. M. Wróbel Ksiądz biskup w słowach skierowanych do zgromadzonych mówił o piosenkarce, której proponowano wielkie pieniądze za nagranie płyty z utworami "świeckimi", jednak ta odmawiała, twierdząc że swoim śpiewem ma coś do przekazania ludziom od Boga. I podobnie jest z tymi młodymi osobami, prezentującymi się na wczorajszym koncercie.

Instruktorami w tym roku są: Katarzyna Piasecka, Aleksandra Stano, Klaudyna Jacewicz, Agnieszka Olszewska, Adam Rymarz.

Miejscem koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty odbędą się tam 25, 26 i 27 lipca (środa, czwartek i piątek) o godz. 19. Zaś w sobotę, 28 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy. Cykl wszystkich występów zamyka koncert laureatów w amfiteatrze w Toruniu. Odbędzie się on 29 lipca.

Środki finansowe na organizację festiwalu w dużej mierze pozyskane są z konkursów PFRON-u oraz pochodzą od sponsorów i darczyńców.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.