Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21616 miejsce

Ciekawe książki na ostatni wrześniowy weekend

Zapraszam do zapoznania się ciekawymi książkami, które warto przeczytać w ostatni wrześniowy weekend. Wśród propozycji m.in. "Lech Kaczyński. Biografia polityczna", "Metody manipulacji XXI wieku" i "Klęska rozumu".

 / Fot. Czerwone i CzarneMarcin Król,
"Klęska rozumu",
Czerwone i Czarne 2013


„Czytałem w życiu wiele książek, w licznych spośród nich, autorzy próbowali zrozumieć świat. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na pytanie, dlaczego świat był zawsze gorszy, niż filozofowie marzyli i sensownie argumentowali. Co się takiego działo, że z dobrych intencji wynikały fatalne konsekwencji? Z faktów zaś wynika jeden – może banalny – wniosek: człowiek strzela, a Pan Bóg kle nosi. I tyle” – w ten oto sposób swoją książkę „Klęska rozumu" zaczyna Marcin Król. Na potwierdzenie swojej tezy autor przedstawia kilkanaście historii, których morał brzmi: nie ma i nie było żadnej logiki w ludzkich dziejach.

 / Fot. FrondaMarcin Newalda,
"Metody manipulacji XXI wieku"
Fronda 2013


Co robi z wizerunkiem człowieka zwykła fotografia? Jak pożytkowane są informacje zbierane o nas na portalach społecznościowych? Dlaczego w hipermarkecie słodycze są zawsze przy kasie? I czy można nadużyć logiki? Na te i inne pytanie próbuje odpowiedzieć Marcin Newalda. Autor opowiada o tym, jakie metody manipulacji najczęściej stosowane przez polityków,dziennikarzy i speców od reklamy. Omawia także 26 metod zwodzenia przeciwnika w debatach publicznych, odsłania kulisy technik sprzedaży stosowanych w dużych sieciach handlowych, a także informuje, jak dziś można chronić się przed manipulacją.

 / Fot. BernardinumGraziano Versace,
Świat Marii,
Bernardinum 2013


Giovanni Buscemi, zwany magiem, jest psychoterapeutą, który niedawno wrócił do Cittanova w Kalabrii, skąd wyjechał jeszcze jako młody chłopak, by podążyć za swoimi marzeniami. W miasteczku spotyka Livię Antoniettę, swoją młodzieńczą miłość. Kobieta prosi go, by pomógł Marii, siedemnastolatce, którą matka uważa za opętaną przez szatana.Giovanni rozpoczyna terapię i siłą słowa zaczyna drążyć w przeszłości dziewczyny osieroconej przez ojca i wychowywanej
w surowym środowisku. Co nęka Marię i czyni ją ofiarą konwulsyjnych ataków, tak przerażających, że sprawia wrażenie opętanej? Choć leczenie zdaje się odnosić skutek, to jednak dziewczyna wciąż coś ukrywa w sercu. Tymczasem w Cittanova ktoś rozpuszcza plotki, jakoby w rzeczywistości między lekarzem, a pacjentką wywiązał się romans. Maria zostaje zaatakowana słownie i fizycznie przez niektóre kobiety z miasteczka. Dopiero Giovanni, – który nawiązał na nowo uczuciowe więzi z Livią – uratuje ją przed nimi i zdoła, dzięki swojej cierpliwości i intuicji, uwolnić dziewczynę od jej wewnętrznych demonów, które częściowo biorą początek w pewnym zdarzeniu sprzed wielu lat.


 / Fot. Zysk i SpółkaSławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk,
"Lech Kaczyński.Biografia polityczna",
Zysk i Spółka 2013


Grupa badaczy pod kierunkiem historyka Sławomira Cenckiewicza przygotowała pierwszą, tak obszerną biografię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Część pierwsza tej opowieści, obejmująca lata 1949–2005, prowadzi nas w stronę bogatej historii rodu Jasiewiczów i Kaczyńskich, opisuje losy Jadwigi i Rajmunda Kaczyńskich oraz dzieciństwo, dorastanie i młodość ich ukochanych synów-bliźniaków: Lecha i Jarosława. Z jednej strony autorzy rekonstruują skrupulatnie kolejne etapy jego aktywności publicznej począwszy od udziału w warszawskim Marcu ’68, poprzez udział w trójmiejskim ruchu antykomunistycznym, roli w Wielkim Strajku 1980 r., aktywności w legalnej i podziemnej „Solidarności”, internowanie, udział w rozmowach w Magdalence i przy okrągłym stole, aż po działalność parlamentarną, pełnienie funkcji ministra stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy. Z drugiej strony na kartach biografii znajdziemy wiele szczegółów dotyczących jego życia prywatnego i rodzinnego, kariery akademickiej i dorobku naukowego. Publikacja ta opiera się na bogatej kwerendzie archiwalnej, relacjach świadków i przekazach rodzinnych.

 / Fot. Czerwone i CzarneHanna Samson,
"Zabić twardziela",
Czerwone i Czarne 2013


Znana psycholożka i pisarka rozprawia się z polskim mężczyzną. Jaki on jest? Depresyjny, sfrustrowany, zagubiony. Bezradny wobec kryzysu męskości. W siedmiu rozmowach Hanna Samson demaskuje grzechy i słabości wielu mężczyzn. Wskazuje drogę wyjścia z pułapki starych wzorców. Choć ta książka nie jest poradnikiem, jak żadna inna pomaga zrozumieć i świadomie rozwiązywać problemy współczesnych związków. "Wystarczy powiedzieć, co dzieje się z mężczyznami. W naszej kulturze mają oni uprzywilejowaną pozycję, mają dużo więcej władzy i pieniędzy, a mimo to wielu cierpi z powodu ukrytej depresji. Ta depresja jest często maskowana alkoholem, pracoholizmem, seksoholizmem lub zaleganiem godzinami przed telewizorem czy komputerem" -czytamy w książce.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.