Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3622 miejsce

Ciekawe są dalekie kraje... Wywiad z Marcinem Bruczkowskim

Marcin Bruczkowski stał się znany w Polsce w momencie publikacji swojej pierwszej książki - "Bezsenność w Tokio". Książka w dużej mierze autobiograficzna, debiut literacki i to debiut głośny. Oto rozmowa z autorem.


Co z resztą przyjaciół i znajomych? Udaje Ci się utrzymać z nimi kontakt?
- Nie ze wszystkimi. Wyjechałem, niestety przed erą powszechnego dostępu do Internetu. To zresztą jedna z motywacji pisania książek. Prawie co miesiąc pisze do mnie jakiś stary znajomy, z którym kontakt się urwał, a odnowił właśnie dzięki adresowi mojej strony internetowej zamieszczonemu we wszystkich książkach.

Wyjeżdżałeś kiedy Polska przechodziła bardzo dynamiczne zmiany. Co Cię najbardziej zaskoczyło po powrocie?
- Odpowiedź na to czytelnicy znajdą w mojej szóstej książce. :-)

Zdradzisz o czym będzie następna książka? No i kiedy ukaże się na rynku?
- Tak - o roju pszczół. A właściwie czterech rojach. Będzie to powieść zainspirowana artykułem 182. Kodeksu Cywilnego. Tytuł roboczy: "Urojenie".

Jakie inne plany na najbliższą przyszłość?
- Rozkręcenie nowej kapeli. Stara rozpadła się w maju, teraz jest nas już w nowym składzie trzech (perkusja, bas i gitara). Szukamy klawiszowca. Jeśli ktoś z czytelników chce grać amatorsko, ale docelowo też na scenie (powiedzmy raz na miesiąc), i nieobce mu są klimaty typu Pink Floyd, Dire Straits, The Doors, Led Zeppelin, Jethro Tull, Jimmy Hendrix, itd. - zapraszam do kontaktu z mojej strony internetowej. Próby w każdy wtorek wieczorem, w moim domowym studio na warszawskiej Ochocie.

Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów.

Kontakt z Marcinem Bruczkowskim - jeśli ktoś umie grać na klawiszach i chce z nim zagrać, można znaleźć na stronie Autora - www.marcin.bruczkowski.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

japoński najprostszy język na świecie?-uczę się od pół roku i stanowczo zaprzeczam Ale to subiektywna ocena...
Co do wywiadu-fakt-dobre pytania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

przeczytałem "Zagubionych w Tokio" od deski do deski czytając nieprzerwanie. chyba miałem głód takiej właśnie książki. w moim duchu czytelnika (przeciwnie do ducha klary.maj ;) szarpniętych zostało kilka strun ;) "kryminalnego sosu na siłę" nie zauważyłem... (może faktycznie coś przespałem ;) trudno zestawiać "zagubionych w tokio" z wielką literaturą. jak dla mnie to miłe "czytadło", tym milsze że trkatuje o wydarzeniach prawdziwych. zdecydowanie polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klara - jesli wszystkim podobaloby sie to samo to swiat bylby nudny;-) Mi osobiście marcin Bruczkowski zapewnil mile chwile z ksiazka w reku. I za to jestem mu wdzieczny;-) Dlatego tez zrobilem z nim wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczęłam czytać Zagubionych w Tokio i mimo dobrych chęci umarłam z nudów po 4 stronie. kolejne strony w perfekcyjny sposób mnie usypiały, tak, ż ejeśli ktoś ma kłopoty z zaśnięciem, polecam.
Książka jest pełna drętwych dialogów, wydumanych, prostych, nie szarpiących w duchu czytelnika żdanej struny. Fabuła banalna do bólu, podlewana kryminalnym sosem na siłę.
Tak, Tołstoj, Bułhakow... pomarzyć zawsze mozna;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2007 21:09

za pytania z sensem. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2007 21:00

Ciekawy facet. Dopiszę go do listy pisarzy "do poznania". Plus za wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za wywiad

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Melisa - bardzo polecam. Wywiad zrobiłem dlatego że lubię jego książki;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Ciekawe pytania, jeszcze ciekawsze odpowiedzi. Przyznam, że o panie Marcinie Bruczkowskim jeszcze nie słyszałam ;( ale zamierzam nadrobić straty. Wywiad przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem - bardzo podoba mi się styl pisarza, więc muszę sięgnąć po Jego książki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.