Facebook Google+ Twitter

Ciekawostka futurystyczna

W 2011 roku wprowadzono we Włoszech euro. Przeżyłam to duszą na ramieniu: z codziennej kwoty na zakupy przynosiłam resztę w walucie mieszanej, której przelicznik stosowali kasjerzy. Załączam zdjęcia hologramowej tabelki przelicznika.

1 z 4 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fotografowanie hologramu jest przedsięwzięciem karkołomnym. Fot.Jadwiga Kowalczyk
Fotografowanie hologramu jest przedsięwzięciem karkołomnym. Fot.Jadwiga Kowalczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju - podrzuciłam ten przykład jako nasz, portalowy wstęp do debaty na temat Euro, która nas czeka w nie tak dalekiej przyszłości.
Jak wyszło z włoskiego przelicznika, opłacało się wówczas kupować np. 5 biletów autobusowych hurtem, bo wychodziła równa kwota, a nie ułamek z czterema miejscami po przecinku. Zaokrąglenia do 0.49 szły w dół, powyżej 0.50 - w górę. Ostatecznie i tak wszystko wyszło drożej i nie bardzo sobie wyobrażam polski przelicznik, bo musiała by zaistnieć moneta dzieląca grosz na drobne. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zasadzie jest mi jedno...płaciłem w lirach i płakałem, płacę w euro i też leję ślozy. Ważne jest by w ogóle mieć kasę. Przez jakiś czas podobnie było w Słowacji. 'My" mamy jeszcze czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ zajawka galerii ma określoną ilość znaków - dodaję tytułem wyjaśnienia: uświadamianie ludności o zmianie waluty trwało wiele miesięcy, a pamiątkowy hologram - tabelkę 8,5 x 5 cm. znalazłam w paczuszce maleńkich kiełbasek. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.