Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20681 miejsce

Ciekawostki na dzień kobiet, czyli płeć piękna jakiej nie znałeś

Ile słów dziennie wypowiada płeć piękna? Kto pierwszy nosił szpilki i kto częściej kłamie? Co wywołuje u kobiety ten sam efekt co narkotyk? Jak właściwie zapoczątkowano to święto? Dzisiejszy dzień to doskonała okazja by się tego dowiedzieć.

 / Fot. Autor: Lies Thru a Lens  (Kristina  Uploaded by tm) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefinedDziś światowy dzień kobiet z tej okazji składamy wszystkim Paniom życzenia i obdarowujemy je upominkami. Prócz dawania prezentów to również dobra okazja, by mężczyźni dowiedzieli się czegoś więcej o płci pięknej, a panie o samych sobie.

Szpilki we współczesnym świecie stały się symbolem kobiecości, elegancji szyku i odcisków na stopach. Niewiele osób wie, że ich początki są dość zaskakujące. To mężczyźni, a nie kobiety, zaczęli nosić buty na obcasach począwszy od starożytnej Turcji, a skończywszy na nowożytnej Francji, dopiero od XVII w. kobiety przejęły tę modę, żeby wyglądać bardziej... męsko.

Badania udowadniają, że panie wypowiadają średnio 20 tys słów dziennie, pozostawiając daleko w tyle męską konkurencję z 13 tys wyrazów. Płeć piękna jednak, wbrew wielu zarzutom, może poszczycić się większą prawdomównością, gdyż zdaniem naukowców mężczyźni kłamią dwukrotnie częściej.

Prócz prawdomówności Panie cechuje również głębsza uczuciowość i skłonność do płaczu. Zdaniem brytyjskich naukowców,Kobiety Płaczą średnio od 30 do 64 razy na rok. Dla panów wskaźnik ten oscyluje między 6, a 17.

Świeżo upieczone mamy nie potrzebują narkotyków - zapach własnego niemowlęcia działa na kobiety w ten sam sposób jak narkotyki na uzależnionego.

10 min do wyjścia, a kobieta nadal w garderobie, bądź łazience? Nic dziwnego - kobiety spędzają średnio jeden rok swojego życia na dylematach w co się ubrać. Ten brak zdecydowania może powodować choćby fakt, że w ciągu swojego życia kobieta wymieni średnio ponad 100 torebek.

Pierwszy raz dzień kobiet świętowano w 1908 r. w Stanach Zjednoczonych. Obchody zostały zorganizowane 28 lutego przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Z kolei w 1911 święto zaczęło przybierać charakter międzynarodowy, by ostatecznie w latach 1913-1914 obrać datę 8 marca. Początkowo święto było hołdem składanym kobietom walczącym o równouprawnienie, które zginęły w trakcie strajków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.