Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15650 miejsce

Ciekawy pomysł na kuchnię - wyspa, która łączy

Coraz częściej decydujemy się na łączenie wnętrza kuchennego z innymi pokojami. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne, gdy wykonujemy aranżacje małych wnętrz. W miejscu dwóch małych pomieszczeń uzyskujemy jedno przestronne wnętrze.

Kuchnia z wyspą / Fot. projekt kuchni Urszula TomaszewskaPłyta grzejna usytuowana w centralnym miejscu pozwala w dzisiejszych zabieganych czasach na integrację rodziny. Pomyślmy, jakie miłe może być gotowanie w towarzystwie siedzącego przy barku domownika. Przygotowywanie posiłków w centrum kuchni znane jest od lat. W czasach, gdy nasze kuchnie składały się z kredensów, miejscem pracy był duży stół umieszczony na środku. Przy nim jednocześnie przygotowywano i spożywano posiłki. Blaty robocze umieszczone pod ścianami to stosunkowo niedawny wynalazek.

Wyspa stosowana jest również od dawna w wielkich kuchniach gastronomicznych. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest to, że przy umieszczonych na środku blatach może pracować jednocześnie kilka osób. Warto tę wygodę zastosować w domu. Samo gotowanie w otwartej kuchni staje się relaksujące, towarzyskie. Za tymi trendami podążają również producenci urządzeń kuchennych. Obecnie nie ma problemu z zakupem okapu wyspowego, czy też zamówieniem mebli do zabudowy centralnej.

Wyspa może składać się z szafek kuchennych, które są zaprojektowane specjalnie do tego celu. Trzon jej można zbudować również z płyt meblowych, obłożyć glazurą lub wymurować z cegły. Równie okazale będzie się prezentowała wyspa z drewna. Możliwości aranżacji jest dużo. Decydując się na nią, musimy jeszcze przed położeniem podłogi doprowadzić odpowiednie przyłącza elektryczne i gazowe. Rurę wentylacyjną z całym powodzeniem możemy skryć pod niekonwencjonalnym sufitem podwieszanym.

W prezentowanej aranżacji wyspa wykreślona została w linii koła. Podwieszony nad nią sufit ma taki sam kształt. Obniżenie pozwoliło zarówno na przeprowadzenie wentylacji, jak również doświetlenie. Podłoga pomiędzy jadalnią, a kuchnią wyrysowana została w falistej formie. Barek stanowi doskonałe miejsce do spożycia posiłków i pogaduszek przy kawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Urszulo - marzy mi sie sprzedaż mieszkania na IV piętrze i kupienie mniejszego - na parterze. Jak mi sie uda (w co, niestety, wątpię) - urządzę kuchenkę tak, jak piszesz. Sciany zabierają strasznie dużo miejsca i zmniejszają przestrzeń życiową. Dla samotnej osoby taka kuchnia/ pokój + alkowa do spania = wszystko, co potrzebne. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.