Facebook Google+ Twitter

Ciekawy weekend w Szczecinie

W dniach 10-11 lipca w Szczecinie będziemy mieli możliwość uczestniczenia w kilku ciekawych imprezach. Pozwolę sobie zaprosić mieszkańców naszego miasta szczególnie na dwie spośród nich.

Pierwszą ze wspomnianych imprez będą obchody tegorocznych "Dni Odry". W ramach obchodów ruch szczecińskich kajakarzy KaYaK Szczecin organizuje (wraz z zaprzyjaźnionymi klubami z Polic, Goleniowa i Stepnicy) dwudniowe święto wodnej rekreacji, promując zarazem w Szczecinie „Big Jump” (międzynarodowe święto wody).

Plakat-zaproszenie / Fot. Materiał informacyjnyTo weekendowe wydarzenie będzie przebiegało w kilku etapach. Wszystko rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 12, kajakarze dołączą do korowodu wprowadzającego Flis Odrzański na Wały Chrobrego. Wały Chrobrego będą także miejscem spotkania kajakarzy ze Szczecina i z okolic. Uczestnicy wypłyną następnie razem w stronę betonowca, aby uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu „Chopin na betonowcu”.

W niedzielę „I Szczecińska Kajakowa Masa Krytyczna” (której nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi, że podobnie jak Amsterdam słynie z rowerów, tak Szczecin może zasłynąć jako miasto, które oferuje szczególnie duże możliwości wodnej rekreacji) rozpocznie się o godzinie 14 wystąpieniem na Wałach Chrobrego Viadrusa - ducha Odry. Pojawi się on i podziękuje władzom za czystszą wodę w Odrze i wniesie w imieniu kajakarzy apel do włodarzy naszego miasta o stworzenie przyjaznych brzegów i warunków do uprawiania kajakarstwa w regionie.

Po wezwaniu, Viadrus i kajakarze, akcentując potrzebę czystej wody, dokładnie o godzinie 15 wezmą udział w "Big Jumpie". Jest to święto, obchodzone na całym świecie, którego ideą jest zwrócenie uwagi na ratowanie czystych zbiorników wodnych poprzez zbiorowy skok do wody. Będzie to równocześnie punkt kulminacyjny „I Szczecińskiej Kajakowej Masy Krytycznej”.

- Skupiając w ramach atrakcyjnej imprezy kajakarzy z naszego regionu, chcemy wspólnie silniejszym głosem wskazać na olbrzymie zdrowotne i rekreacyjne walory kajakarstwa i wyartykułować infrastrukturalne potrzeby „przyjaznego brzegu” w tym zakresie - powiedział Marek Gruszczyński z KaYaK Szczecin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.