Facebook Google+ Twitter

Ciemna strona Baracka Obamy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-08-30 14:56

Senator Barack Hussein Obama jeszcze miesiąc temu mógł być pewny wygranej. Sondaże wskazywały dwucyfrową przewagę nad kontrkandydatem Republikanów. Sukces europejskiej wizyty Obamy na Starym Kontynencie nie przyczynił się do wzrostu popularności w USA. A wkrótce światło dzienne ujrzała największa tajemnica Obamy.

Barack Obama na narodowej konwencji Demokratów w Denver w stanie Colorado 28 sierpnia 2008. / Fot. PAP/EPA/CHUCK KENNEDTrzy tygodnie temu w jednym z najbardziej popularnych politycznych talk-show, "Hannity and Colmes", biograf Obamy Jerome Corsi ujawnił, że w czasie głosowania w senacie stanowym senator poparł ustawę, która nie uznaje, że dzieci narodzone w trakcie aborcji mogą być uznawane za osoby ludzkie. Corsi wyjaśnił, że w 2000 roku Kongres Stanu Illinois, którego Obama był członkiem, przegłosował ustawę o ochronie narodzonych żywych niemowląt.

Senatorowie chcieli podkreślić, że narodzone z aborcji w bardzo późnym okresie ciąży niemowlaki mają prawa osoby. Niższa Izba Kongresu Stanu Illinois przyznała większością 380 głosów przy 15 głosach sprzeciwu tym dzieciom takie prawa.

W senacie Obama wygłosił ostre przemówienie, nie godząc się na przyznanie takiego prawa, i dołączył do 15 kongresmenów wyrażających sprzeciw. W 2002 roku Kongres przegłosował to prawo. Rok później senator Obama głosował znowu przeciw tej ustawie, twierdząc, że jest niezgodna z dotychczasowym prawem. W Ameryce zawrzało. Przestraszony Obama w jednym z programów telewizyjnych wyparł się tego: "Nienawidzę mówić, że ludzie kłamią, ale w tym momencie ci ludzie kłamią". Sztab Obamy nie zabierał głosu.

Wyszło na jaw, że Obama w swoim radykalizmie prześcignął nawet prominentną członkinię władz Demokratów Barbarę Boxer, która była uważana za najgorętszą zwolenniczkę walki o prawa kobiety. Boxer zapytana, jak głosowałaby za ustawą o ochronie narodzonych żywych niemowląt, odpowiedziała: "Oczywiście uważamy, że każdy, kto narodzi się żywy, wymaga ochrony na mocy prawa. Kto może być bardziej bezbronny niż nowo narodzone dziecko? Oczywiście zgadzam się z tym prawem. Głosowałabym "tak" i sądzę, że tak postąpiliby wszyscy". I rzeczywiście, w jej stanie, w Kalifornii, tę ustawę poparli wszyscy kongresmeni.

Dużo więcej ciemnych stron Baracka Obamy znajdziesz na Polska The Times.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.