Facebook Google+ Twitter

Ciemna strona człowieczeństwa. "UT" Jacka Ostrowskiego

Życie, choć czasami wydaje się, że jest inaczej, składa się tak naprawdę z logicznego ciągu zdarzeń, a wszystko ma swoją drugą stronę, swe przeciwieństwo. Są narodziny i jest śmierć. Jest wina, jest i kara.

 / Fot. Wydawnictwo JanKaZ tą świadomością nie zawsze dojrzewamy, jednak przychodzi taki czas, kiedy zaczynamy zdawać sobie sprawę z konieczności rozliczenia się ze wszystkiego co w życiu dokonaliśmy, niekiedy zaś musimy za wszystko zapłacić.
Ten moment nadszedł właśnie dla gości hotelu Villa La Fonte w urokliwej toskańskiej miejscowości Pietrasanta, gdzie rozgrywa się akcja porywającej książki Jacka Ostrowskiego „UT”. Autor stworzył wielowarstwową powieść, która bezlitośnie obnaża wszystkie bolączki współczesnego świata - terroryzm, pedofilię, eksperymenty na ludziach, żądze władzy i wszechobecne okrucieństwo, do czytelnika zaś należy zebranie obrazów, które pozwolą nam na poznanie natury zła.

Wraz z Ostrowskim przenosimy się do Włoch, gdzie swój hotel prowadzi Julita Ballucci, starając się bezskutecznie utrzymać na powierzchni w tej bezwzględnej rzeczywistości, jaką jest rynek usług hotelarskich. Przekazany jej przez ojca obiekt wymaga renowacji i wprowadzenia udogodnień, które posiadają już nowo powstałe wokół niej hotele. Dlatego też takie zdziwienie budzi pojawienie się niejakiego Raula Gomesa, który za trzykrotność zwyczajowej ceny za wynajem chce zakwaterować u Julity pięć osób, na dodatek poza sezonem. Niezwykłości tej transakcji dodaje fakt, że mężczyzna wydaje się doskonale orientować zarówno w sytuacji prawnej Villa La Fonte, jak i w historii budynku, zdradza też Julicie tajemnice śmierci jej dziadka, który popełnił przed laty samobójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.